19 Lipiec 2018 07:35
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
PO chce odwołać szefa sejmowej komisji z PiS
blank.gifWiadomości z Polski- Uważamy, że pan Piecha powinien zrezygnować. Jeśli tego nie zrobi, będziemy myśleć o jego odwołaniu - powiedziała wiceszefowa komisja zdrowia Beata Małecka-Libera (PO).

We wtorek m.in. o losach Piechy w komisji ma rozmawiać prezydium klubu Platformy Obywatelskiej. Piecha powiedział, że osobiście nikt się do niego nie zgłosił z apelem o rezygnację z kierowania pracami komisji. - Jeśli apelują przez dziennikarzy, to mi przykro - dodał.

W czwartek media podały, że biznesmeni, którzy lobbowali u Bolesława Piechy (wówczas wiceministra zdrowia - PAP) za wpisaniem iwabradyny na listę leków refundowanych, załatwili mieszkanie jego synowi.

Piecha poinformował w piątek, że jego syn wynajmuje mieszkanie, na zasadach rynkowych, od października 2006 r; opłata za wynajem wynosi ok. 1200-1300 złotych.

Śledztwo w sprawie domniemanej korupcji przy wpisywaniu iwabradyny na listę leków refundowanych prowadzi zamiejscowy wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie. Sprawą zajmuje się także CBA.

Wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak uważa, że Piecha powinien sam zrezygnować z kierowania sejmową komisją zdrowia, a odwoływanie go byłoby "ostatecznością".

- Skoro pojawiają się zarzuty, czy choćby wątpliwości co do transparentności działań pana Piechy, nietuzinkowej postaci, byłego wiceministra zdrowia, to w jego umyśle powinna się pojawić odpowiednia refleksja. Istnieje przecież choćby instytucja zastępstwa. Pan Piecha mógłby przekazać komuś kierowanie komisją na czas wyjaśnienia sprawy. Oczekujemy, że zawiesi kierowanie komisją - powiedział Dolniak.

Dolniak zastrzegł, że nie przesądza o winie Piechy. Ocenił natomiast, że gdyby doszło do postawienia Piesze zarzutów przez prokuraturę powinien zrzec się immunitetu.

- Przypominam, że zrobił tak minister Krzysztof Grzegorek (PO), mało tego, zrezygnował też z członkostwa w klubie. Mam nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość sprosta standardom reprezentowanym przez Platformę - powiedział .

O uchylenie immunitetu Grzegorkowi wnioskowała radomska prokuratura, która postawiła mu siedem zarzutów; cztery z nich dotyczą korupcji, a pozostałe trzy - nakłaniania innych osób do poświadczania nieprawdy w dokumentach.

Zarzuty korupcyjne dotyczą lat 2002 i 2003, kiedy Grzegorek był dyrektorem ds. lecznictwa w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Miał wtedy przyjąć 22 tys. zł od przedstawicieli firmy Johnson&Johnson w zamian za doprowadzenie do zakupu przez skarżyski ZOZ materiałów medycznych tej firmy.

Na początku czerwca Grzegorek podał się do dymisji ze stanowiska wiceministra zdrowia, wystąpił też o zawieszenie go w prawach członkach klubu PO. Nie przyznaje się do zarzuconych mu czynów
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,800,555 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly