19 Lipiec 2018 07:33
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
PiS skarży Komorowskiego
blank.gifWiadomości z PolskiZawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Komorowskiego przesłał do ministra sprawiedliwości szef klubu PiS Przemysław Gosiewski. W piśmie domaga się zbadania, czy Komorowski miał obowiązek zawiadomić prokuraturę o tym, że złożono mu propozycję dotarcia do aneksu do raportu z weryfikacji WSI. Gosiewski odnosi się do ujawnionego na portalu tygodnika "Najwyższy Czas" protokołu z przesłuchania Komorowskiego, który w lipcu zeznawał w głośnym śledztwie dotyczącym korupcji w komisji weryfikacyjnej WSI.

Marszałek został przesłuchany, gdyż w listopadzie 2007 r. do jego biura zgłosił się Aleksander Lichocki, b. pułkownik peerelowskich służb specjalnych. Twierdził, że aneks do raportu z weryfikacji WSI wyciekł z
Po Lichockim do marszałka trafił inny pułkownik - tym razem b.WSI - Leszek Tobiasz. Powiedział Komorowskiemu, że dysponuje nagraniem, które według niego dowodzi korupcji w komisji weryfikacyjnej. W nagraniach występował Lichocki i Leszek Pietrzak, członek komisji.

"Nie chcąc odsłuchiwać pozyskanych przez Tobiasza materiałów, poprosiłem tylko o pokazanie kadru z wizerunkiem Lichockiego.(...) Tobiasz zapytał, co ma z tym zrobić. Odpowiedziałem, że powinien to zabrać, a ja wyjaśnię to z odpowiednimi organami" - zeznał Komorowski. Marszałek wyjaśnił, że następnego dnia powiadomił o sprawie Pawła Grasia, pełniącego wówczas w kancelarii premiera funkcję koordynatora służb specjalnych. A ten zawiadomił ABW. Dwa tygodnie później Komorowski rozmawiał też o sprawie z szefem ABW Krzysztofem Bondarykiem.

Gosiewski w swoim zawiadomieniu uważa, że Komorowski postąpił niewłaściwie: "Należy zbadać czy marszałek Sejmu RP miał prawny obowiązek niezwłocznego zawiadomienia prokuratora lub policji (...) zachodzi przypuszczenie, iż przekroczył swoje uprawnienia, zastępując powołane do tego służby i organy państwowe".

Graś uważa, że Komorowski zachował się prawidłowo: - Tego samego dnia, w którym marszałek poinformował mnie o sprawie, przekazałem ją ABW. Najpierw sprawdzano, czy to nie prowokacja. Potem powiadomiono prokuraturę - tłumaczy w rozmowie z "Gazetą".

- Potraktowaliśmy to jak zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. ABW podjęła czynności i zawiadomiła prokuraturę - dodaje rzeczniczka Agencji Katarzyna Koniecpolska-Wróblewska.

W sprawie korupcji w komisji zarzuty o oferowanie pozytywnej weryfikacji za łapówkę i sprzedaży aneksu ma dzisiaj Aleksander Lichocki (jest aresztowany) oraz współpracujący z nim dziennikarz Wojciech Sumliński. W lipcu po decyzji sądu o aresztowaniu go Sumliński chciał popełnić samobójstwo. Nie został aresztowany. Był w szpitalu, z którego niedawno wyszedł. Dziennikarz twierdzi, że padł ofiarą prowokacji. Na najbliższym posiedzeniu jego sprawą zajmie się sejmowa komisja ds. służb specjalnych.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,800,551 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly