28 Maj 2018 05:15
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Jeśli Kaczyński mnie nie przeprosi to go pozwę pwiedział Dorn
blank.gifWiadomości z PolskiChodzi o wypowiedzi prezesa PiS na temat alimentów płaconych przez byłego marszałka Sejmu.

- Zdecydowałem się w najbliższych dniach wysłać pismo przedprocesowe do pana Jarosława Kaczyńskiego z żądaniami wycofania się z zarzutów i przeprosin w formie możliwej do uzgodnienia między moim pełnomocnikiem prawnym a pełnomocnikiem prawnym Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Dorn. - Jeśli pan Kaczyński nie zadośćuczyni temu postulatowi, jestem zdecydowany wytoczyć mu proces cywilny o naruszenie dóbr osobistych - zapowiedział były marszałek Sejmu.Jak wyjaśnił, chodzi o medialne wypowiedzi J.Kaczyńskiego z 19 i 24 września.

W ubiegły piątek prezes PiS powiedział w "Sygnałach Dnia" m.in., że "Ludwik Dorn jest człowiekiem, który złamał pewne reguły gry w sposób drastyczny, no łamie je niestety także w innych dziedzinach życia i to być może doprowadzi do dalszych konsekwencji".

Dopytywany, co ma na myśli, J.Kaczyński odparł: "nie chcę o tych sprawach mówić, ale można było zresztą o nich też przeczytać w prasie. (...). Nie będę mówił, o co chodzi, ale w każdym razie mamy tutaj do czynienia z takim kryzysem osoby, wielostronnym".

Po tej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, Dorn wydał we wtorek oświadczenie w którym stwierdził, że prezes PiS oraz poseł tej partii Jacek Kurski skierowali pod jego adresem "oszczercze pomówienia". Dorn zwrócił się do Komitetu Politycznego PiS o skierowanie spraw Kaczyńskiego i Kurskiego do partyjnej komisji etyki.

Z kolei dzisiaj Jarosław Kaczyński odnosząc się do oświadczenia Dorna powiedział w "Sygnałach Dnia", że "jest tak, że Ludwik Dorn, także w tych pozapolitycznych dziedzinach życia, postępuje w sposób, który - dla mnie przynajmniej, mówię tutaj o moim osobistym poglądzie - jest absolutnie nie do zaakceptowania, chociaż nic nie wiem o tym, żeby nie płacił alimentów".

Prezes PiS dodał jednak, że wie, że Dorn "chce te niewysokie, jak na sytuację jego dwóch córek, alimenty jeszcze obniżać".

- Jeżeli ktoś się decyduje w bardzo już dojrzałym wieku jak na takie rzeczy na kolejne małżeństwo i ma z nich dzieci, to ma obowiązek tak pracować, żeby mieć pieniądze na wszystkie dzieci. Jeżeli nie potrafi, to nie powinien się decydować na takie przedsięwzięcia. To jest rzecz poza dyskusją i ja swojego zdania w tej sprawie nie zmienię - podkreślił były premier.

Jak dodał Jarosław Kaczyński, jako szef partii musi się "interesować publikacjami prasowymi, które opisują dziś zawieszonych, ale bardzo znanych członków partii od tej strony, która dla nich, ale także poprzez nich dla partii jest nienajlepsza".

Dni Dorna w PiS policzone?

Tymczasem Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości będzie wnioskował o usunięcie Ludwika Dorna z partii - podał Polsat News. Komitet Polityczny PiS rozpoczął się o godzinie 18.

Od kilku już miesięcy Dorn, były wiceprezes PiS, jest w konflikcie z władzami partii.

Wczoraj Ludwik Dorn zażądał od Jarosława Kaczyńskiego i Jacka Kurskiego przeprosin za ich "oszczercze" wypowiedzi pod jego adresem.

W wypowiedzi dla PAP Suski powiedział, że tego nie wyklucza.

"Jeśli taki punkt stanie, będę za tym, aby go wykluczyć"

- Ja mówiłem, że jeśli taki punkt stanie, będę za tym, aby go wykluczyć z partii - powiedział PAP Suski.

Poseł nie wykluczył jednak, że to on sam złoży taki wniosek, jednak - jak zastrzegł - "nie jest tak, że ma taki wniosek napisany, jeżeli będzie dyskusja na ten temat, to (złożenie wniosku) zależy od przebiegu dyskusji".

Suski podkreślił jednak, że jego ocena Ludwika Dorna "nie jest związana z tym pismem (o skierowanie spraw Kaczyńskiego i Kurskiego do komisji etyki - PAP), tylko z całokształtem i doniesieniami dotyczącymi traktowania przez niego byłej żony i dzieci". - Dorn wnosi do sądu o obniżenie alimentów, to jest w moim odczuciu poważne - stwierdził poseł PiS.

Ponadto, jak ocenił Suski, z punktu widzenia statutu PiS, osoba zawieszona w prawach członka partii nie ma prawa odwoływać się do partyjnego sądu.

Dodatkowo, na wieczornym Komitecie ma być rozpatrywany sprawa ewentualnego zakończenia bojkotu stacji TVN przez PiS - dowiedział się tygodnik "Wprost". Posłowie partii podobno coraz intensywniej namawiają Jarosława Kaczyńskiego do odstąpienia od protestu.

- Na razie bojkot trwa i tylko Komitet Polityczny może podjąć decyzję o jego zakończeniu – mówi Mariusz Kamiński, rzecznik PiS.

O co poszło?

Ludwik Dorn (PiS) czuje się "oszczerczo pomówiony" przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i posła tej partii Jacka Kurskiego.

- 19 września w wywiadzie dla "Sygnałów Dnia" w radiowej Jedynce pan Jarosław Kaczyński stwierdził, że łamię reguły gry w sposób drastyczny, także w innych niż partyjne dziedzinach życia i że można o tych sprawach przeczytać na przykład w prasie - napisał Dorn w oświadczeniu. Z kolei - według Dorna - Jacek Kurski w wywiadzie dla Radia ZET "stwierdził tego samego dnia, że pan Kaczyński miał intuicję, że nie chcę (Dorn) płacić alimentów".

Ludwik Dorn od 16 listopada ubiegłego roku jest zawieszony w prawach członka PiS. Razem z Dornem prezes partii zawiesił wtedy w prawach członków ugrupowania także Pawła Zalewskiego i Kazimierza M. Ujazdowskiego.

Wcześniej trójka polityków wystosowała list do prezesa w sprawie zmiany sposobu zarządzania PiS. Kiedy list pozostał bez odzewu, Dorn, Zalewski i Ujazdowski zrezygnowali z funkcji wiceprezesów. W grudniu Ujazdowski i Zalewski zrezygnowali z członkostwa w PiS.

PAP
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,767,705 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly