25 Wrzesień 2018 11:44
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Siła nie może triumfować nad prawem
blank.gifWiadomości z Polski- Problem Gruzji jest problemem (...) każdego kraju, który boryka się z problemem związanym z integralnością terytorialną czy przewagą silniejszych sąsiadów - powiedział polski prezydent, nawiązując m.in. do jednostronnego uznania przez Rosję niepodległości separatystycznych prowincji Gruzji: Abchazji i Południowej Osetii.- Ład międzynarodowy powinien opierać się na bezwzględnym interpretowaniu Karty Narodów Zjednoczonych (...) przez wszystkie podmioty prawa międzynarodowego (...) i na wspólnej odpowiedzialności za losy tych krajów, które nie mogą same zapewnić sobie bezpieczeństwa - kontynuował. Przypomniał, że zasady te przyświecały mu, gdy wraz z prezydentami krajów bałtyckich i Ukrainy podjął inicjatywę solidarności z Gruzją, udając się w sierpniu z wizytą do Tbilisi.

Zaznaczył też, że warunkiem dalszych dyskusji na temat Kaukazu podczas planowanej w październiku konferencji w Genewie, a także na temat przyszłości stosunków Rosji z Unią Europejską musi być "bezwzględne wykonywanie planu pokojowego" w sprawie Gruzji.

Prezydent poruszył również kwestię bezpieczeństwa energetycznego w Europie, podkreślając potrzebę dywersyfikacji dostaw energii.

Podkreślił: "stoimy na stanowisku, że prowadzenie dialogu, a także solidarność i konsekwencja w realizacji polityki energetycznej powinny stać się priorytetem dla wszystkich państw europejskich, w szczególności dla państw Unii Europejskiej".

Wspomniał o "nieprzewidywalności działań" głównych dostawców energii do Europy i wykorzystywaniu dostaw energii jako narzędzia dla osiągania celów politycznych.

W swoim około półgodzinnym wystąpieniu prezydent Kaczyński mówił też o potrzebie reformy ONZ, a zwłaszcza jej Rady Bezpieczeństwa.

- Opowiadamy się za przyspieszeniem tempa prac (...) nad reformą Rady Bezpieczeństwa NZ. Należy zwiększyć liczbę niestałych członków Rady, co pozwoli odzwierciedlić obraz współczesnego świata - powiedział.

Prezydent RP zgodził się, że jednym z największych wyzwań stojących obecnie przed społecznością międzynarodową jest kryzys żywnościowy. Poparł także oenzetowski plan walki z nędzą zawarty w programie milenijnych celów rozwoju.

Zwrócił też uwagę na wpływ zmian klimatu na Ziemi na zaostrzenie kryzysu żywnościowego, który częściowo wywołany jest klęskami suszy, spowodowanymi tzw. efektem cieplarnianym.

Przypomniał tu, że w grudniu Polska będzie gospodarzem światowej konferencji na temat zmian klimatu, która odbędzie się w Poznaniu.

Wyraził poza tym przekonanie, że operacja NATO w Afganistanie zakończy się sukcesem, mimo obecnych trudności.

- Wymienione wyżej problemy nie mogą być rozwiązane przez pojedyncze państwa, bądź grupę państw. Wyraźnie to dzisiaj dostrzegamy. Potrzebne jest wspólne działanie wszystkich krajów, tych biedniejszych i tych bogatszych, tych ze Wschodu i tych z Zachodu (...). Aby sprostać zadaniom, jakie stoją dzisiaj przed światem, powinniśmy działać wspólnie i solidarnie - powiedział prezydent w konkluzji przemówienia. PAP
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.11 6,845,101 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly