20 Sierpień 2018 04:42
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Złe traktowanie pracowników, a może spisek?
blank.gifWiadomości z Polski Czemu premier odwołał szefową KSAP prof. Józefinę Hrynkiewicz?
Oficjalnie kancelaria premiera nie komentuje wtorkowej decyzji Donalda Tuska. Z informacji "Gazety" wynika jednak, że powodem był konflikt prof. Hrynkiewicz z pracownikami od lat pracującymi w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.

Jak ustaliła "Gazeta", konflikt narastał od kilku miesięcy. W styczniu troje pracowników KSAP wysłało do rady szkoły list, w którym zarzucili swojej szefowej stawianie pracownikom nierealnych do wykonania zadań, poddawanie ich represyjnym kontrolom i dezorganizowanie ich pracy. Podawali przykłady: np. jednego dnia troje pracowników (w tym osoba odpowiedzialna za przygotowane planów zajęć szkoły) oddelegowano do porządkowania archiwum. Tego samego dnia szef ich działu dostał pisemne polecenie przygotowania w pięć dni planu zajęć dla słuchaczy KSAP.

Autorzy pisma proszą radę o ratowanie dorobku szkoły i godności pracowników.

Józefina Hrynkiewicz, na ten konkretny zarzut odpowiada, że "archiwizacja jest obowiązkiem każdego urzędnika. Trzeba było posprzątać archiwum, bo od lat był w nim bałagan. A plan zajęć miał być przygotowany dużo wcześniej". A o zarzutach pracowników mówi: - To bzdury. Nie dochodziło do żadnego mobbingu. Jeden z pracowników został zwolniony, później odeszły z nim jeszcze dwie osoby. Nie wypełniali poleceń, bo dostawali takie dyspozycje od mojej poprzedniczki. Prof. Maria Gintowt- Jankowicz została sędzią Trybunału Konstytucyjnego, ale nigdy nie pogodziła się z tym, że przestała być dyrektorem szkoły. Uważa ją nadal za swoją własność i nie dopuszcza koniecznych zmian. Ingerowała w działalność szkoły, a gdy przestałam utrzymywać z nią kontakty, zachęciła do ataków na mnie kilka osób z Rady Szkoły, domagając się mojego odwołania - mówi "Gazecie" prof. Hrynkiewicz.

Trafiła do KSAP w listopadzie 2006 r. z wydziału nauk społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Nominację wręczył jej premier Kaczyński. Prof. Gintowt-Jankowicz, szefowa szkoły od jej założenia w 1991 r., została wtedy sędzią TK.

Wczoraj nie chciała komentować słów swojej następczyni. - Bardzo przykro mi to słyszeć. To przecież ja wytypowałam ją na dyrektora KSAP. Byłam przekonana, że znakomicie się sprawdzi, nie wtrącałam się w to, co robiła. Mówienie, że wpływałam za jej plecami na jej pracowników, jest obraźliwe przede wszystkim dla nich - powiedziała.

Hrynkiewicz "na wejściu" dostała trudne zadanie: szkoła, nie rezygnując z kształcenia urzędników, musiała przygotować egzaminy do stworzonego przez PiS państwowego zasobu kadrowego. - Musiałam przejąć nowe obowiązki w biegu. Liczyłam na to, że starzy pracownicy zadbają przynajmniej o dotychczasowe zadania KSAP - mówi teraz Hrynkiewicz.

W styczniu rada powołała zespół, który miał zbadać zarzuty pracowników, ale po kilku spotkaniach zawiesił prace. Jak wyjaśniał "Gazecie" prof. Jerzy Regulski, chodziło o to, by nie pogłębiać konfliktu. Prof. Hrynkiewicz nie zezwoliła członkom zespołu na rozmowy z pracownikami szkoły. - Rada nie ma uprawnień do bieżącego zarządzania szkołą i nie ma prawa ingerować w decyzje personalne - wyjaśnia "Gazecie". Podkreśla, że w odwołaniu, które dostała we wtorek, nie ma mowy o zarzutach pracowników - są za to podziękowania za dobrą pracę i zaproszenie do dalszej współpracy z rządem. Chwali się też listem z podziękowaniami od premiera.

Z naszych informacji wynika, że decyzja o odwołaniu prof. Hrynkiewicz zapadła już w marcu, ale kancelaria czekała z wręczeniem dymisji do zakończenia roku akademickiego w KSAP. Dziś dyrektorem szkoły zostanie dr Jacek Czaputowicz, b. wiceszef zlikwidowanego przez PiS Urzędu Służby Cywilnej.

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,822,531 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly