22 Lipiec 2018 14:07
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Ludwik Dorn wyleciał z PiS, ale "jeszcze tu wróci"
blank.gifWiadomości z Polski- Pozostanę PiS-owcem na wygnaniu; do PiS-u wrócę; jestem do dyspozycji mojej partii - zapowiedział Ludwik Dorn.

Dorn na konferencji prasowej w Sejmie zapowiedział, że nie zamierza tworzyć nowej partii, przystępować do innej, ani zostać członkiem koła parlamentarnego. Pozostanę posłem niezrzeszonym - podkreślił.

Zaznaczył, że głosowanie w sprawie wyrzucenia go z PiS, wbrew jego apelowi, było jawne. Dodał, że w imieniu prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego zarzut przedstawił mu rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski.- Zarzut był o obrażanie członków partii - podkreślił.

Według Dorna, jako przykład podano jego wypowiedź ze stycznia o "susłoizacji partii" i sformułowanie sprzed kilku tygodni, o "sułtanie i grupie otaczających go eunuchów".

- W moim wystąpieniu odrzuciłem te zarzuty - stwierdził Dorn.

Nie ma litości dla Dorna

Za wykluczeniem Dorna z partii głosowało 34 członków Zarządu Głównego, dwie osoby wstrzymały się od głosu, a jedna była przeciw. Zbigniew Ziobro i Marek Suski nie wzięli udziału w głosowaniu.

Jak mówił dziennikarzom po posiedzeniu zarządu jego szef Joachim Brudziński, głównym powodem usunięcia Dorna z PiS jest jego nielojalność wobec ugrupowania oraz ostatnie wypowiedzi medialne b. marszałka Sejmu, w których Dorn "dezawuował kierownictwo partii" i "osobę samego prezesa".

W głosowaniu w sprawie Dorna nie wzięli udziału Ziobro i Suski, którzy - jak tłumaczył potem Brudziński - są w "ostrym, personalnym, pozapolitycznym sporze z Ludwikiem Dornem".

Według Brudzińskiego, Ziobro i Suski postąpili tak, by nie dawać powodów do komentarzy, że kierowali się w swojej decyzji "osobistymi uprzedzeniami i animozjami". Sam Ziobro nie chciał rozmawiać z dziennikarzami o sprawie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przeciw usunięciu Dorna z partii głosował poseł Tomasz Dudziński. Dudziński odmówił komentarza w tej sprawie.

Według Brudzińskiego posiedzenie zarządu partii było spokojne; Dorn po wysłuchaniu argumentacji wniosku, przedstawionego przez rzecznika dyscypliny PiS Karola Karskiego, odniósł się w długim wystąpieniu do tych zarzutów.

- Ten etap naszej współpracy z panem Ludwikiem Dornem został zakończony - zaznaczył Brudziński. Deklarował jednak, że ma olbrzymi szacunek dla dokonań i "merytorycznego przygotowania" Dorna do pełnienia funkcji polityka.

Wyraził nadzieję, że to posiedzenie zarządu oraz "rozmowa i deklaracja wzajemnego szacunku" wyrażona przez strony konfliktu będzie skutkowała dobrą współpracą w parlamencie.

Brudziński mówił, że główny zarzut formułowany pod adresem Dorna dotyczył jego publicznych wypowiedzi.

- Chodzi o ostatnie wywiady pana Ludwika Dorna, w których dezawuował kierownictwo partii, jak też osobę samego prezesa, a podstawowym zarzutem podnoszonym przez rzecznika dyscyplinarnego (...) była kwestia braku lojalności wobec tego środowiska politycznego, które dzisiaj jest w dosyć trudnej sytuacji jako partia opozycyjna - tłumaczył Brudziński.

Według niego, nie można prowadzić skutecznej polityki opozycyjnej, spierać się z obecnie rządzącymi, kiedy "jest się atakowanym od środka".

- Poprzez tego typu postawy (jak Dorna) dzisiaj w znacznie większym stopniu zajmujemy się sobą, a nie tym, do czego każda partia opozycyjna w systemie demokratycznym jest powołana, czyli do krytykowania i patrzenia na ręce rządzącym - powiedział Brudziński.

Jego zdaniem, pozostawienie Dorna w PiS byłoby "skrajnie nieodpowiedzialne" z punktu widzenie interesów ugrupowania. - Dalsza kohabitacja była tutaj niemożliwa - ocenił Brudziński.

Dodał, że podczas dyskusji na wtorkowym posiedzeniu zarządu nikt nie wystąpił w obronie Dorna. - Zdecydowana większość koleżanek i kolegów z zarządu głównego argumentację Karola Karskiego podzielała - ocenił Brudziński.

Pytany, jak on sam odbiera decyzję zarządu odparł: "na pewno nie ma we mnie w tej chwili żadnej satysfakcji, że polityk, który jest politykiem wybitnym, tak naprawdę zdecydował się z naszej partii odejść".

Brudziński jest zdania, że wtorkowa decyzja zarządu głównego jest "zwieńczeniem planu politycznego, który Ludwik Dorn narysował po przegranych przez PiS wyborach". Jak ocenił, Dorn sam nie chciał odejść z partii, ale eskalował "pewnego rodzaju działania", które musiały skutkować usunięciem go z partii.

O usunięcie Dorna z ugrupowania wnioskował prezes PiS Jarosław Kaczyński; sam wniosek przedstawił zarządowi i uargumentował rzecznik partyjnej dyscypliny Karol Karski.

Brudziński, jak mówił, chciałby podziękować Dornowi za to, że w jego wystąpieniu znalazła się "nuta współodpowiedzialności" za PiS. Poinformował, że Dorn ma siedem dni na odwołanie się od wtorkowej decyzji do koleżeńskiego sądu dyscyplinarnego.

Rzecznik klubu Mariusz Kamiński poinformował, że w związku z usunięciem Dorna z partii, jego członkostwo w klubie parlamentarnym PiS wygasło automatycznie.

Dorn, określany przez media jako "trzeci bliźniak", był zawieszony w prawach członka PiS od 16 listopada ubiegłego roku. Razem z Dornem prezes partii Jarosław Kaczyński zawiesił wtedy w prawach członków ugrupowania także Pawła Zalewskiego i Kazimierza M. Ujazdowskiego.

Wcześniej trójka polityków wystosowała list do prezesa w sprawie zmiany sposobu zarządzania PiS. Kiedy list pozostał bez odzewu, Dorn, Zalewski i Ujazdowski zrezygnowali z funkcji wiceprezesów. W grudniu Ujazdowski i Zalewski zrezygnowali z członkostwa w PiS.

Od pewnego czasu trwał, toczony za pośrednictwem mediów, spór między prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a Dornem. Ostatnia odsłona sporu między niedawnymi politycznymi przyjaciółmi dotyczyła sprawy alimentów płaconych przez Dorna.

W październikowym wywiadzie dla "Dziennika" Dorn oceniał m.in., że kierownictwo PiS "przypomina sułtana otoczonego przez dwór eunuchów".

- Pan Jarosław Kaczyński stworzył krąg zaufanych. By do niego trafić, trzeba zdać test na bycie łatwym, a potem jeszcze łatwiejszym - mówił Dorn.

PAP
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,801,509 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly