16 Sierpień 2018 11:48
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
3 lata prezydentury Kaczyńskiego
blank.gifWiadomości z PolskiTrzy lata temu, 23 października 2005 r., Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie. W drugiej turze pokonał obecnego premiera Donalda Tuska. Kaczyńskiego poparło ponad 54 procent głosujących, zaś jego kontrkandydata prawie 46 procent.Zaprzysiężenie przed Zgromadzeniem Narodowym odbyło się 23 grudnia 2005 r. - wtedy formalnie rozpoczęła się prezydentura Lecha Kaczyńskiego.

Wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak ocenił, że Lech Kaczyński szybko odszedł od podstawowych funkcji urzędu prezydenta jakimi - jego zdaniem - powinny być "godne reprezentowanie państwa i jego obywateli" oraz "łagodzenie nastrojów społecznych".

Polityk PO uważa, że szczególnie widoczne stało się to po przegranych przez PiS wyborach parlamentarnych w 2007 r. - Stał się instrumentem w rękach swojego brata wszędzie tam, gdzie nie ma on możliwości wpływu na bieg wydarzeń w kraju - stwierdził Dolniak.

Jak dodał "osłabia to prezydenta i nie daje podstaw dla jego pozytywnej oceny". Poseł PO skrytykował także Lecha Kaczyńskiego za to, że nie inicjuje "w wystarczającej ilości" aktów ustawodawczych i zbyt dużo wydaje na obsługującą go kancelarię.

Jako pozytyw w działaniach prezydenta Dolniak wymienia politykę historyczną.

Sposób w jaki Lech Kaczyński sprawuje urząd prezydenta chwali PiS. Według szefa klubu tej partii Przemysława Gosiewskiego, to "najlepsza prezydentura po 1989 r.". Jego zdaniem, Kaczyński "ma istotne szanse na reelekcję".

- Poza największymi złośliwcami wszyscy muszą przyznać, że jest to pozytywna prezydentura - stwierdził Gosiewski w rozmowie z dziennikarzami.

Z kolei polityk SLD, szef klubu Lewicy Wojciech Olejniczak uważa, że "nie jest dobrze z prezydenturą Lecha Kaczyńskiego". Jego zdaniem, prezydent zbyt dużo uwagi poświęca obronie PiS-u, a zbyt mało obronie interesu Polski, także na arenie międzynarodowej.

Według niego, prezydent niepotrzebnie chce każdego dnia potwierdzić swoją pozycję w państwie. - Na siłę próbuje udowodnić, że jest najważniejszy. To powoduje, że jest źle oceniany - uważa.

Olejniczak stwierdził, że klub Lewicy chciałby, aby chociaż polityka zagraniczna działała na korzyść prezydenta, ale jego zdaniem na razie tak się nie dzieje, bo Lech Kaczyński także i w tej dziedzinie popełnia błędy. Jako przykład podał niepodpisanie przez prezydenta Traktatu Lizbońskiego.

Według przewodniczącego klubu PSL Stanisława Żelichowskiego słabość prezydentury Lecha Kaczyńskiego wynika m.in. z tego, że skupia on wokół siebie środowisko reprezentujące tylko PiS. - Prezydent ma być zwornikiem wszystkich Polaków. Środowisko wokół prezydenta nie może być jednopartyjne - uważa poseł PSL.

Żelichowski ocenił, że "wzloty i upadki" prezydentury Kaczyńskiego "w mniejszym stopniu dotyczą prezydenta, w większym jego urzędników - kancelarii". - Ile razy spotka się pan prezydent z panem premierem, są ciepłe, dobre komunikaty po spotkaniu, natomiast jak się kancelarie wezmą za siebie, to mamy to, co mamy - stwierdził.

PAP
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,820,967 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly