17 Sierpień 2018 20:29
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Proces za "korupcję w TVP"
blank.gifMediaArtykuł dotyczył domniemanej propozycji wiceszefowej Agencji Informacji TVP Patrycji Koteckiej wyższych wycen za materiały kompromitujące PO.

Według pełnomocnika TVP "fakty opisane w +Dzienniku+ nie wskazują na korupcję", a materiał nie został przygotowany rzetelnie.W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie kontynuował proces o ochronę dóbr osobistych, jaki TVP wytoczyła wydawcy "Dziennika" za ten artykuł. Telewizja domaga się w nim przeprosin i wpłaty 200 tys. na cel społeczny.

W listopadzie 2007 r. "Dziennik", opierając się na relacji b. reportera "Wiadomości" Łukasza Słapka, napisał w artykule pt. "Korupcja w TVP", że Kotecka wywierała naciski na reporterów, by przygotowywali materiały kompromitujące PO. Według Słapka "były momenty, kiedy dochodziło do sytuacji bliskich korupcji" - Kotecka miała sugerować, że dobrze mu zapłaci za ten reportaż. Nieprzyjęcie jej oferty miało być powodem jego zwolnienia z "Wiadomości".

Kotecka zaprzecza zarzutom. Według niej przyczyną rozstania ze Słapkiem była jego "konfliktowość, ale przede wszystkim wątpliwości co do rzetelności dziennikarskiej". Kotecka wytoczyła Słapkowi proces cywilny, żądając przeprosin i 50 tys. zł zadośćuczynienia. Pozwany wnosi o oddalenie pozwu, dowodząc, że jego słowa były prawdziwe, a nie może on brać odpowiedzialności za to, co z jego wypowiedzią zrobił "Dziennik".

Na piątkowej rozprawie sąd przesłuchał Barbarę Sowę, jedną ze współautorek artykułu. "Moim obowiązkiem jako dziennikarza jest informowanie o jakichkolwiek nieprawidłowościach wewnątrz TVP, która jest instytucją publiczną" - mówiła.

Sowa zaznaczyła, że zbieranie materiałów do tekstu trwało "na pewno ponad tydzień". "O konkretnych przypadkach dotyczących zlecania materiałów o określonej linii politycznej usłyszałam od trzech osób, kolejne kilka potwierdziło, iż jest to powszechnie wiadome" - dodała.

Według dziennikarki kilku rozmówców, byłych dziennikarzy TVP, mówiło jej o materiałach "na zlecenie", jakie mieli robić inni reporterzy. Nie ujawnili oni ich nazwisk, powołując się na to, że osoby te wciąż pracują w TVP.

Dziennikarka przyznała jednak, iż nie ona była autorem tytułu materiału. Jak dodała, tytuł został nadany przez redaktora prowadzącego. "Nie chcę oceniać tego tytułu" - powiedziała.

Pełnomocnik TVP, mec. Krzysztof Feluch powiedział, że wypowiedzi w spornym materiale zostały "dobrane dowolnie". "Nikt z dziennikarzy nie zastanowił się, co w ogóle znaczy słowo korupcja" - dodał.

Sąd będzie kontynuował proces 6 lutego. Wówczas przesłuchana zostanie druga współautorka artykułu.

Z kolei 18 listopada odbędzie się kolejna rozprawa w procesie, jaki "Dziennikowi" wytoczyła Kotecka. Żąda w nim od gazety przeprosin i 100 tys. zł zadośćuczynienia.

Dziennik
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,821,415 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly