20 Sierpień 2018 04:42
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Amerykańskie rakiety Patriot będą w Polsce.
blank.gifWiadomości z Polski- Rakiety Patriot trafią do Polski w 2009 r., na razie tymczasowo, a od 2012 r. na stałe. Ich obecność będzie zalążkiem zmodernizowanego systemu obrony powietrznej, kołem zamachowym dla głębokiej modernizacji i rozbudowy naszego systemu obrony - powiedział Klich po spotkaniu z ministrem obrony Ukrainy Jurijem Jechanurowem.Szef polskiego resortu obrony powiedział, że negocjacje w sprawie lokalizacji Patriotów oraz obecności amerykańskiego garnizonu, który będzie je obsługiwał, nadal trwają i toczą się zgodnie z planem.

- Także tutaj, w Kijowie, dementuję wszelkie plotki, jakoby były jakiekolwiek opóźnienia w tej sprawie. Przed 10 dniami w Waszyngtonie odbyła się kolejna runda rozmów na ten temat. Idą one do przodu, a wynegocjowana umowa, jeśli tylko zostanie ratyfikowana przez oba kraje, pozwoli nam na zrealizowanie tego celu politycznego, jakim jest rozmieszczenie Patriotów w naszym kraju, nie później niż do końca 2009 r. - podkreślił Minister

Minister poinformował, że głównym tematem jego rozmów z ministrem Jechanurowem była współpraca wojskowa między dwoma krajami. Jedną z ważniejszych kwestii było powołanie ukraińsko-polsko-litewskiej brygady pokojowej.

- Dziś omawialiśmy szczegóły dotyczące tej sprawy, Chcemy, by brygada była gotowa do działań pokojowo-stabilizacyjnych już w 2011 r. Strona ukraińska w pełni to popiera - powiedział minister.

Klich rozmawiał także o modernizacji na Ukrainie śmigłowców, będących na wyposażeniu polskich sił zbrojnych i proponował Kijowowi współpracę z polskim przemysłem okrętowym.

- Rekomenduję nasz przemysł okrętowy, by Ukraińcy modernizowali swoje okręty w polskich stoczniach, w których większość z nich została przed laty wyprodukowana. Dążymy również do tego, by Ukraina kupowała od nas korwety wielozadaniowe, gdyż wtedy cena korwety nabywanej przez polską armię w stoczni marynarki wojennej byłaby niższa - oświadczył.

Mówiąc o planowanym na grudzień kolejnym szczycie NATO, podczas którego Ukraina ponownie będzie oczekiwała przyznania jej Planu Działań na Rzecz Członkostwa w tej organizacji, Klich podkreślił, że w tej sprawie stanowisko Warszawy jest niezmienne.

- Nie muszę zapewniać, że ze strony Polski Ukraina ma mocne wsparcie polityczne dla swych zabiegów dotyczących przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Polska niezmiennie uznaje, że Ukraina powinna być członkiem NATO. Deklaracja naszego wsparcia adwokackiego jest mocna i nie budzi wątpliwości - powiedział Klich.

PAP
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,822,506 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly