22 Lipiec 2018 18:34
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Porwanie przez matkę syna do Polski
blank.gifWiadomości ze świata- To nie jest żaden konflikt polsko-niemiecki, ale sprawa prywatna, którą w sposób oczywisty upolityczniono - mówi ojciec uprowadzonego w październiku chłopca, cytowany w artykule zamieszczonym na stronie internetowej "Rheinische Post". Imię dziecka autorka artykułu celowo zmieniła - na Daniel. Polskie media piszą o chłopcu o imieniu Moritz.

Wychodząca w Duesseldorfie gazeta pisze, że "sprawa rozwodowa mieszkańca Moenchengladbach z jego polską byłą żoną zajmuje nawet rządy państw". Sprawę nagłośniły ostatnio polskie media.

- Od kilku tygodni (Beata Pokrzeptowicz) udziela wywiadów, stawiając zarzut, który w polskiej opinii publicznej wywołuje oburzenie: - Niemieckie władze chcą zgermanizować mojego syna - pisze "Rheinische Post".

Jak informuje, już w 2006 roku kobieta twierdziła w polskich mediach, że urząd ds. młodzieży (Jugendamt) w Moenchengladbach zabrania jej w czasie nadzorowanych widzeń, rozmawiać z dzieckiem w polskim języku.. - Dzięki temu oskarżeniu zyskała posłuch ze strony ówczesnego prawicowo-narodowego rządu Kaczyńskiego i została nawet przyjęta przez minister spraw zagranicznych - pisze gazeta.

Według "Rheinische Post" sprawę pamięta rzecznik miasta Moenchengladbach Dirk Ruetten. - Mówiąc krótko, nie mogliśmy matce zabronić wówczas rozmawiania z dzieckiem po polsku, bo w tym czasie w ogóle nie odwiedzała swojego syna - mówi.

To ojciec chłopca doprowadził do tego, by pani Beata mogła widywać się z synem jedynie pod nadzorem. - Tygodniami Daniel wracał z wizyt u niej (matki) roztrzęsiony i miał koszmary" - opowiada. Kiedy ośmiolatek załamał się w szkole, ojciec poszedł do sądu. Chłopiec miał zwierzyć się nauczycielce, jakoby matka wywierała na niego presję i chciała stale słyszeć, że wolałby być u niej.

- Ówczesny wyrok był jednym ze 100 postanowień sądowych przeciwko Beacie Pokrzeptowicz. Przez dwa lata dzieliła ona - w bardziej bądź mniej pokojowy sposób - prawo do opieki z byłym mężem. Aż do 2003 roku, gdy Daniel znikł w Gdańsku. Minęło osiem miesięcy zanim dwa polskie sądy przyznały ojcu prawo do opieki, a trzeci skazał matkę za uprowadzenie. Wtedy wówczas pięciolatek wrócił do Nadrenii - informuje "Rheinische Post".

Po tym, jak w 2006 roku sąd nakazał, by wizyty Beaty Pokrzeptowicz z synem odbywały się pod nadzorem pracowników Jugendamtu, "nigdy nie przychodziła ona na takie spotkania". - Zamiast tego podawała w wątpliwość postanowienia sądu, twierdziła, że nasi pracownicy są niekompetentni, a Daniel był źle traktowany przez partnerkę jego ojca - mówi Dirk Ruetten, cytowany przez "Rheinische Post".

Ojciec miał nawet zatrudnić nauczycielkę języka polskiego, by chłopiec nie zapomniał języka swojej matki. - To należy do jego życiorysu, nigdy nie chciałem, by (syn) stracił kontakt z polskimi krewnymi - mówi mężczyzna.

Nie ma on też wątpliwości, że polskie władze, "zrobią to, co trzeba", gdy znajdą poszukiwaną międzynarodowym listem gończym Polkę. I zaapelował do Beaty Pokrzeptowicz: - Proszę, pozwól Danielowi wrócić do domu.PAP
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,801,666 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly