16 Sierpień 2018 11:48
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Sprawa Krzysztofa Olewnika - ruch Kalisza
blank.gifWiadomości z Polski Dzień po dramatycz-nej komisji sprawie-dliwości z udziałem rodziny porwanego i zabitego Krzysztofa Olewnika jej prze-wodniczący Ryszard Kalisz (SLD) atakuje wiceszefa MSWiA gen. Adama Rapackiego.

- Panie generale Adamie Rapacki, wzywam pana do publicznego ujawnienia prawdy. Pan gen. Rapacki był za-stępcą komendanta głównego policji w 2001 i w 2003 r., gdy Krzysztof Olewnik jeszcze żył - mówił wczoraj Kalisz na specjalnym briefingu.

Zabrzmiało to jak policzek dla Ra-packiego.

Adam Rapacki, trzy godziny póź-niej: - Dla dobra tej sprawy nie rozgrywajmy jej dla celów poli-tycznych, tylko wyjaśnijmy do końca. Trudno dziś powiedzieć, czy Krzysztof by żył. Gdybym w tamtych latach miał wiedzę, gdy-bym wcześniej rozmawiał z pań-stwem Olewnik, wcześniej zlecił-bym przeniesie-nie tej sprawy do CBŚ.

Ważne są tu daty. Krzysztofa Olew-nika, syna biz-nesmena spod Płocka, uprowa-dzono w październiku 2001 r., a zamordowano we wrześniu 2003 r. Sprawcy zostali zatrzymani jesie-nią 2005 r., osą-dzeni zaś kilka tygodni temu.

O co chodzi Kali-szowi? Był sze-fem MSWiA od maja 2004 r. do października 2005 r. i dziś czu-je się atakowany przez media i Olewników. Ale nie czuje się win-ny błędów w śledztwie.

Jednak to właśnie do Kalisza ojciec Krzysztofa mówił w środę na posie-dzeniu sejmowej komisji sprawie-dliwości: - Zabra-liście mi, mówię tu o SLD, ukochanego syna.

Kalisz jako mini-ster przyjął Olew-ników w końcu czerwca 2004 r., tuż po tajemniczej kradzieży policyjnego auta z aktami sprawy. I miał według relacji rodziny powiedzieć: "Tyle aut ginie w Warszawie". Olewnikowie mu to pamiętają. - Może nie byłem uśmiechnięty, może poświęci-łem im za mało czasu, ale nie mogłem nic po-wiedzieć, bo sprawy operacyj-ne objęte są ta-jemnicą - tłuma-czył wczoraj Ka-lisz. W środę za swoje zachowa-nie przepraszał Olewników dwa razy. Przeprosiny nie zostały przyjęte.

Inaczej było z Rapackim. To za rządów SLD stra-cił funkcję zastępcy szefa policji i wysłano go jako oficera łącznikowego do Wilna. Na Litwie dotarli do niego Olewnikowie. Ojciec po-rwanego Krzysz-tofa dziękował w środę w Sejmie, że Rapacki go wtedy wysłuchał, pierwszy odrzucił lansowaną latami wersję o samo-uprowadzeniu i interweniował w centrali.

A Kalisza to drażni. Podkreśla, że to on polecił powołać w sierp-niu 2004 r. spe-cjalną grupę w CBŚ, która zebra-ła materiały po-zwalające za-trzymać spraw-ców. - Ja o tym, że tam była inter-wencja Rapackie-go, dowiedziałem się wczoraj w Sejmie - mówi Kalisz. I już bez-pośrednio do Ra-packiego: - Pan ma obowiązek powiedzieć praw-dę, wzywam pana do tego.

Rapacki: - Daty nie pamiętam, to było lato 2004, już po kradzieży akt. Spotkałem się z siostrą i ojcem Krzysztofa Olewnika w Wilnie. Jeszcze w trakcie rozmowy zadzwoniłem do gen. Eugeniusza Szczerbaka, za-stępcy komen-danta policji, i poprosiłem, by przenieść sprawę do CBŚ. Nie wiem, czy moto-rem powołania specjalnej grupy w CBŚ był mój telefon.

Zbigniew Ćwią-kalski komento-wał wczoraj: - Na sprawie Olewni-ków próbują zbi-jać kapitał poli-tyczny ludzie, którzy nic wcześniej nie zrobili.

Nie wyjaśnił, o kim mówi. O Ka-liszu czy o Zbi-gniewie Ziobrze, za którego rządów w Ministerstwie Sprawiedliwości powstał raport o karygodnych błę-dach w śledztwie, z którego przez rok prokuratura nie skorzystała.

Po nagłośnieniu sprawy Olewni-ków Ziobro za-proponował za-ostrzenie kar za porwania do 25 lat więzienia. Ćwiąkalski jest przeciw.

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,820,948 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly