25 Wrzesień 2018 11:40
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Agnieszka Kublik odpowiada Czabańskiemu
blank.gifWiadomości z Polski
Dylewski i Wijas dalej tłumaczą Czabańskiemu, że Michalska ich okłamała, bowiem nie była to kopia, tylko nowy protokół różniący się od oryginału nowym zapisem - pkt 2 o tym, że zarząd wysłuchał informacji o liście intencyjnym między PR, TVP a Polkomtelem w sprawie naziemnej telewizji cyfrowej.

Ponieważ list intencyjny nie był omawiany na posiedzeniu zarządu 20 września (zresztą nie był omawiany na żadnym innym posiedzeniu), Wijas i Dylewski pytają Czabańskiego, czy to z jego upoważnienia Michalska przyszła do nich, by podpisali się pod nowym protokołem pod pretekstem, że oryginał zaginął.

Czabański odpisał Dylewskiemu i Wijasowi, że to on upoważnił dyr. Michalską, by uzupełniła protokół: "W grudniu, przeglądając protokoły zarządu, spostrzegłem, że w protokole z 20 września nie ma zapisu na temat listu intencyjnego. Po wyjaśnieniu tej sprawy z prezesem Jerzym Targalskim i dyr. Michalską postanowiłem, aby w protokole zarządu uzupełnić odpowiedni wpis".

Po kilku dniach Czabański w kolejnym liście do Dylewskiego i Wijasa wycofał się z "uzupełnienia protokołu", gdyż "relacje Targalskiego i panów całkowicie się różnią".

Ta wymiana korespondencji nasuwa wiele wątpliwości co do przebiegu wydarzeń:

- Dlaczego Czabański - którego nie było na posiedzeniu zarządu 20 września - zauważył w grudniu 2007 r. brak zapisu o liście intencyjnym, a nie zauważyła tego żadna z osób, które na tym posiedzeniu były i które pod tym protokołem się podpisały? 20 września w posiedzeniu zarządu uczestniczyło dziesięć osób, m.in. właśnie dyr. Michalska, a także Mirosława Mieszkowska, doradca zarządu ds. promocji, Marek Chlebuś, doradca ds. finansowych, Małgorzata Skrzyszewska, dyrektor biura ekonomii i finansów, Tadeusz Fredro-Boniecki, rzecznik prasowy, oraz Maciej Ramus, doradca zarządu. Dlaczego Czabański z nimi wszystkimi nie wyjaśnił, czy istotnie tego dnia był omawiany list intencyjny? Dlaczego pytał o to tylko Targalskiego? A co pamiętała dyr. Michalska? Czy i jej relacja "różniła się całkowicie" od relacji Dylewskiego i Wijasa?

- Dlaczego dopisany przez dyr. Michalską pkt 2 znalazł się w części jawnej, a nie tajnej posiedzenia zarządu, skoro list jest dokumentem tajnym, tak tajnym, że nawet rada nadzorcza Polskiego Radia nie dostała informacji o jego treści? A przecież 20 września zarząd pod koniec posiedzenia obradował tajnie, m.in. na temat wynajęcia mieszkania dla Targalskiego.

- Dlaczego to prezes Targalski miał przedstawiać zarządowi list intencyjny? Dlaczego on miałby znać jego treść przed posiedzeniem zarządu 20 września, a pozostali członkowie zarządu nie? Czyżby Czabański tylko Targalskiego wtajemniczył w sprawę listu, pomijając dwóch innych członków zarządu?

- Dlaczego dyr. Michalska sporządziła zupełnie nowy protokół z wpisanym w środku pkt 2, zamiast do protokołu z 20 września dodać na końcu zapis o liście intencyjnym?

- Czy wykonywała polecenie Czabańskiego, czy sama zdecydowała, że uzyska podpisy Dylewskiego i Wijasa pod nowym protokołem, twierdząc, że to kopia, bo oryginał zaginął? Jeśli tak, to znaczy, że to dyr. Michalska chciała podmienić protokół z 20 września. Ale ponieważ dyr. Michalska nadal pracuje w PR i cieszy się zaufaniem Czabańskiego, zakładam, że nie działała wbrew prezesowi. A jeśli tak, to znaczy, że Czabański wiedział, że dyr. Michalska protokół podmieniła.

Rada nadzorcza Polskiego Radia zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ta sprawę umorzyła, twierdząc, że prezes PR nie potrzebował zgody zarządu na podpisanie listu intencyjnego, więc nie ma znaczenia, czy zarząd był 20 września o liście informowany, czy nie.

Rada nadzorcza zaskarżyła tę decyzję prokuratury, twierdząc, że istotne jest to, że na polecenie prezesa powstał nowy protokół, różniący się od oryginału, i z nieprawdziwą informacją.

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,845,075 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly