22 Lipiec 2018 14:18
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Do Lwowa wysyła rząd, nie prezydent Kaczyński
blank.gifWiadomości z Polski Wojewoda podkarpacki dostał z MSWiA oficjalny zakaz wyjazdu na konferencję o Euro 2012 we Lwowie.

Pierwszy raz - a z sąsiadami ze Wschodu współpracuje od lat i na Ukrainę jeździ regularnie. Konferencja ma się odbyć jutro. Jadą na nią prezydenci miast, w których będą mecze. - To będzie taka wymiana doświadczeń i spostrzeżeń - mówi prezes PZPN Michał Listkiewicz. - Przyjedzie też prezydent Ukrainy.

Wojewoda podkarpacki miał na konferencji rozmawiać o problemie przejść granicznych i kontroli kibiców jadących na mecze z Polski na Ukrainę, która jest poza strefą Schengen.

Dlaczego nie może pojechać? - Bo ani my, ani MSZ nic nie wiemy o tej konferencji - twierdzi rzeczniczka MSWiA Wioletta Paprocka. To samo mówi rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka: - Kancelaria Prezydenta nas nie poinformowała.

O co chodzi?

Spotkanie we Lwowie było omawiane podczas ubiegłotygodniowej wizyty w Polsce prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki.

W spotkaniu prezydentów brał udział minister sportu Mirosław Drzewiecki. - Prezydent Kaczyński zwrócił się do ministra z prośbą o wzięcie udziału w tej konferencji - twierdzi biuro prasowe Kancelarii Prezydenta.

- Prośba prezydenta Kaczyńskiego, by minister pojechał do Lwowa, jest niedopuszczalna. Trudno, żeby minister jechał na Ukrainę bez wiedzy premiera. Prezydent nie będzie ustawiał pracy rządu - oburza się Rafał Grupiński, minister w kancelarii premiera.

Kancelaria premiera twierdzi, że za cały bałagan w przekazywaniu informacji o konferencji we Lwowie odpowiada Kancelaria Prezydenta. Ale minister Grupiński przyznaje, że minister Drzewiecki powinien był natychmiast poinformować premiera Tuska o tym, że prezydent Kaczyński poprosił go o wyjazd do Lwowa. - Wiem, że zrobiono to chaotycznie, bez żadnych konsultacji - twierdzi Grupiński.

Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że minister spraw zagranicznych Radek Sikorski będzie wyjaśniał u ambasadora Ukrainy, dlaczego w przekazywaniu informacji o konferencji pomijany jest MSZ i premier.

Kancelaria Prezydenta nie chce komentować sprawy konferencji. Nic też nie wie, że wojewodzie podkarpackiemu zabroniono wyjazdu. W środę dostał on zaproszenie na konferencję od gubernatora Lwowa Mykoły Kmita, a w czwartek - od prezydenta Juszczenki.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prezydenccy urzędnicy ratowali sytuację w piątek - skontaktowali się z ambasadą Ukrainy w Polsce. Ta jeszcze tego samego dnia zaproszenie na konferencje wysłała do Ministerstwa Sportu.

Do piątku jedynym zaproszeniem, jakie dotarło do rządu, był faks przysłany 11 kwietnia do Ministerstwa Sportu przez polską ambasadę w Kijowie. - Z faksu nie wynikało, co ma być tematem konferencji. Zresztą na konferencję ministra nie zaprasza się faksem - mówił "Gazecie" w piątek minister sportu Mirosław Drzewiecki. - Czekam na zgodę premiera, czy mogę jechać - dodaje Drzewiecki. Zapewnia, że nawet jeżeli on nie pojedzie, to do Lwowa wyśle delegację ze swojego resortu i przedstawicieli powołanej niedawno spółki PL2012.

We Lwowie jest już wiceprezes PL2012 Andrzej Bogucki.

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,801,528 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly