22 Lipiec 2018 14:42
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Sztafeta ruszyła o świcie
blank.gifWiadomości z PolskiCentrum Warszawy, wcześnie rano. Po Ogrodzie Saskim biega w kółko czterdziestka dziwaków. To nasza rozgrzewka i pożegnanie. Po paru kółkach dzielimy się na cztery sztafety, wsiadamy do busów ozdobionych strusiowymi logo i wyjeżdżamy na rogatki. Pobiegniemy w cztery strony Polski. Do Krakowa, Poznania, Gdyni i Białegostoku. Żeby zarazić Polaków biegackim nałogiem, propagować weekendowe szaleństwo pod hasłem Polska Biega.

Gdy czytacie te słowa, już biegniemy, raczej bocznymi drogami, pojedynczo - samotność długodystansowca, zmiany co godzina, tempo od 11 do 15 km/godz. Tylko Witek Misztela i Marta Makowska, florecistka kadry narodowej (oboje z Agory), pędzą nawet 20 km/godz. Bo na wózkach biegnie się szybciej.

Na to szaleństwo zdecydowali się sławni sportowcy: Robert Korzeniowski (biega już szybciej, niż chodził), dziś dyr. TVP Sport - kapitan sztafety do Poznania; Sebastian Chmara - lekkoatleta, kapitan do Gdyni, płotkarz Paweł Januszewski, skoczek Artur Partyka, maratończyk Michał Bartoszak (ten da czadu!).

Z "Gazety": Wojtek Staszewski (kapitan do Białegostoku), niżej podpisany (do Krakowa) i Jacek Hugo-Bader, reporter od tego, co kryje się pod powierzchnią.

Gwiazdy TV: Piotr Kraśko, Przemek Babiarz, Beata Sadowska, Maciej Kurzajewski, a także Marcin Chłopaś z Teleexpressu, Marek Szkolnikowski i silna grupa TVP Sport: Wojciech Pielesiak, Paweł Lachowicz, Olek Dzięciołowski, Paweł Kuwik oraz radiowiec Kamil Dąbrowa, Tok FM.

Ciekawy zawód wojewody reprezentuje Jacek Kozłowski (mazowiecki), a rzecznika prasowego rządu (co prawda byłego) dziennikarz Krzysztof Luft. Świat show-biznesu biegnie w osobie Sebastiana Karpiel-Bułecki z zespołu Zakopower.

Poza Martą Makowską jeszcze Justyna Kowalczyk (z firmy Papyrus) i Anna Pawłowska-Pojawa; obie biegają w KB Galeria i obie - o czym donoszę z radością - do Krakowa.

Poza tym na polskie wertepy ruszą: Czesław Fluder, Sebastian Polak, Zenon Baran, Mirosław Szymański, Andrzej Mazurkiewicz, Jerzy Jędrusiak, Piotr Mądrach, Tomek Lewicki, Michał Skwirut, Piotr Krawczyk, Lech Jankowski, Łukasz Stęborowski, Paweł Kącki, Krzysztof Sieliński i Marcin Stachura. Wszyscy zakręceni na punkcie biegania.

Będziemy spać w szkołach (ahoj przygodo!) i ośrodkach sportowych. Już dziękujemy władzom: Drzewicy, Jędrzejowa, Krakowa; Kosowa Lackiego, Łomży, Białegostoku, Mławy, Susza, Trójmiasta, Gostynina, Konina i Poznania.

Jeżeli zobaczycie kogoś z nas na trasie, prosimy o oklaski otuchy. A jak ktoś może, to niech dołączy, choć na chwilę. Sprawdźcie na www.polskabiega.pl, którędy pędzimy.

I najważniejsze: wybierzcie bieg dla siebie na weekend. Znajdzie się na pewno - zgłoszeń do Polska Biega jest ponad 420.

kapitan sztafety do Krakowa

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,801,593 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly