14 Sierpień 2018 10:38
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Platforma Solorza zadzwoni
blank.gifMedia Cyfrowy Polsat ma jeszcze latem wejść na rynek telefonii komórkowej.

Należąca do Zygmunta Solorza platforma satelitarna kilkakrotnie przekładała start swojej usługi telefonicznej. Jedną z przyczyn był brak porozumienia w sprawie wzajemnych rozliczeń z Polkomtelem (sieć Plus GMS) oraz PTK Centertel (sieć Orange). Chodziło o wysokość stawek za zakończenie połączenia w sieci (tzw. MTR).

Nie mogąc porozumieć się z rywalami, w styczniu Cyfrowy Polsat skierował sprawę do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W środę regulator podjął decyzję i narzucił operatorom swoje stawki. Polkomtel oraz Orange będą musiały zapłacić Cyfrowemu Polsatowi 40 gr za zakończenie połączenia w jego sieci. I tyle samo do maja ma płacić konkurentom Cyfrowy Polsat. Jednak od maja tabela stawek się zmienia i platforma Solorza będzie płacić 33,8 gr, podczas gdy jej rywale nadal będą rozliczać się z nią według niezmienionej stawki.

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, twierdzi, że takie właśnie warunki przedstawiał Polkomtelowi i PTK Centertel w trakcie negocjacji. - Pod względem technologicznym jesteśmy gotowi do startu. Obecnie trwają testy konsumenckie. Jak tylko przeprowadzimy połączenia sieci z Polkomtelem i Centertelem oraz niezbędne testy, wystartujemy. Planujemy wprowadzić usługi do końca I półrocza tego roku - mówi szef Cyfrowego Polsatu.

Konkurencja nie jest szczęśliwa. Ireneusz Piecuch, sekretarz generalny i dyrektor wykonawczy Grupy TP, twierdzi, że decyzja UKE dyskryminuje operatorów inwestujących we własną infrastrukturę. - Prowadzi ona do sytuacji, w której operator wirtualny będzie miał wyższe przychody za minutę zakończonego w jego sieci połączenia niż operator udostępniający sieć, w którą zainwestował ogromne pieniądze - mówi Piecuch.

Jego zdaniem regulator mógł poczekać z wydaniem decyzji do maja, co pozwoliłoby uniknąć asymetrii w rozliczeniach. - UKE nie tylko zignorował opinie innych operatorów, ale także innych regulatorów europejskich, którzy wyraźnie wskazują, że utrzymanie symetrii stawek jest warunkiem rozwoju zdrowej konkurencji na rynku. Jest czymś absolutnie zaskakującym, że urząd powołany do zwalczania dyskryminacji na rynku, sam taką dyskryminację ustanawia - mówi dyrektor wykonawczy Grupy TP.

Mniej zastrzeżeń wobec ruchu UKE ma Tomasz Kulisiewicz, analityk rynku telekomunikacyjnego firmy Audytel. - W wielu krajach regulatorzy faworyzują nowych graczy, bo dzięki temu ułatwiają im start, a tym samym zwiększają konkurencje na rynku. Decyzja dla Cyfrowego Polsatu jest jednym z kroków, które mogą pomóc w zwalczaniu istniejącego na naszym rynku oligopolu. Trzeba pamiętać, że asymetryczne stawki ma też choćby Play - zaznacza Kulisiewicz.

Cyfrowy Polsat ma działać pod marką Halo Polsat jako wirtualny operator telefonii komórkowej, w oparciu o infrastrukturę PTC (właściciel marek Ery oraz Heyah). Platforma szykuje się do wejścia na giełdę, a datę debiutu ustalono na 6 maja. Zarząd jest w trakcie spotkań z instytucjami finansowymi i nie ujawnia prognoz ani celów, jakie Cyfrowy Polsat chce osiągnąć na rynku telefonii komórkowej. Ilu abonentów może zdobyć do końca tego roku?

- Rynek jest nasycony. Dlatego uważam, że całkiem dobrym wynikiem byłoby zdobycie kilkudziesięciu tysięcy klientów. Na więcej chyba trudno liczyć - mówi Tomasz Kulisiewicz z firmy Audytel.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,820,074 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly