14 Sierpień 2018 10:38
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Zaleje nas deszcz operatorów MVNO
blank.gifMedia Mimo niezbyt optymistycznych wyników działających na rynku wirtualnych operatorów, lista chętnych na rozpoczęcie działalności jako MVNO w Polsce wydłuża się i pojawiają się na niej coraz bardziej znane na rynku firmy.

Choć kolejni wchodzący na rynek operatorzy wirtualni - w zeszłym tygodniu dołączył do nich Inteligo - deklarowali chęć pozyskania kilkuset tysięcy klientów, do końca ubiegłego roku sześciu działających na rynku MVNO zdobyło razem jedynie 51 tys. klientów. A jednak z raportu "Strategie operatorów wirtualnych w Europie -prognozy rozwoju w Polsce na lata 2008-2011", wynika, że 20 kolejnych firm jest poważnie zainteresowanych wejściem w ciągu najbliższych dwóch lat na rynek telefonii komórkowej. Wśród nich znajdują się m.in. MNI Mobile, Crowley Data Poland, Aster, Cyfrowy Polsat, Długie Rozmowy, Gadu Gadu, a nawet... Instytut Księdza Prałata Henryka Jankowskiego.

Lista operatorów MVNOCo sprawia, że mimo nienajlepszych wyników działających na rynku wirtualnych operatorów, lista chętnych do tego przedsięwzięcia rośnie? Być może fakt, że teoretycznie możliwość zadebiutowania na polskim rynku jako MVNO nie jest obecnie ograniczona finansowo tylko dla największych graczy i znanych firm, które są w stanie ponieść wysokie nakłady inwestycyjne. Ponadto zdaniem analityków firmy PMR, przygotowującej raport, sukcesu operatorów wirtualnych nie należy mierzyć tą samą miarą jak operatorów sieciowych, dla których telefonia komórkowa jest działalnością podstawową i strategiczną.

Przykłady funkcjonowania operatorów wirtualnych w sieciach komórkowych w Europie pokazują, że duża część projektów wykorzystujących MVNO nie ma na celu wygrania znaczących udziałów w rynku telefonii komórkowej czy uzyskania wysokiej marży z tego typu działalności. Często firmom zależy na zróżnicowaniu lub uzupełnieniu własnego portfolio usług (element konwergencji i sprzedaży w pakietach), synergii kampanii i programów lojalnościowych z usługami telekomunikacyjnymi czy poprawie wizerunku firmy.

Twórcy raportu wymieniają tez szereg czynników, jakie powinny wziąć pod uwagę firmy rozpoczynające działalność jako wirtualni operatorzy, a wśród nich znalezienie odpowiedniej niszy na rynku i zaadresowanie oferty do ściśle określonej grupy klientów, intensywna reklama, możliwość integracji i zaoferowania usług telefonii komórkowej w pakiecie z innymi usługami oraz rozbudowana sieć dystrybucji. Według nich dotychczasowi MVNO startujący na rynku polskim nie wzięli wszystkich powyższych elementów pod uwagę i stąd ich wyniki były tak różne od deklarowanych.

Źródło: PMR

Monika Tomkiewicz

Źródło: Computerworld
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,820,091 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly