14 Sierpień 2018 10:38
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
"Gwiazdy na lodzie" wylądowały w sądzie
blank.gifMediaTVP nie jest jedynym nadawcą, który je stosuje. TV Puls, którego udziałowcem jest koncern News Corp. kontrolowany przez Ruperta Murdocha, nadaje reklamy podczas swojego programu informacyjnego "Puls Raport", choć prawo nie zezwala na przerywanie reklamami programów informacyjnych. Nie spotkało się to jednak ze sprzeciwem KRRiT, która uznała, że poszczególne segmenty serwisu "zachowują swoją integralność". Dlaczego TVN nie zaskarżyła do sądu także TV Puls? - Poczekamy na wynik w sprawie TVP - zapowiada szef TVN.

Rozstrzygnięcie w tej sprawie jest o tyle istotne, że w zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o abonamencie radiowo-telewizyjnym. Zgodnie z nią na media publiczne nie będą musieli łożyć emeryci i trwale niezdolni do pracy renciści, bezrobotni, uprawnieni do świadczeń socjalnych i przedemerytalnych. Jeśli wejdzie ona w życie (prezydent już zapowiedział weto), media publiczne stracą w przyszłym roku co najmniej 300 mln zł - szacuje KRRiT. Analitycy są zdania, że TVP będzie próbowała zrekompensować sobie spadek przychodów bardziej agresywną walką o rynek reklamowy, a to może odbić się na wynikach stacji komercyjnych, w tym TVN.

A te w I kwartale tego roku były imponujące. Dzięki m.in. takim widowiskom jak "Taniec z gwiazdami", "Po prostu tańcz", serialowi "Teraz albo nigdy" czy filmom TVN wspiął się na rekordowy poziom pod względem oglądalności, która wyniosła 18,6 proc. i wyprzedzając Polsat, zrównała się z wynikiem TVP 2. W kwietniu tego roku - po raz pierwszy w historii - stacja wyprzedziła również TVP 2, osiągając udział w widowni na poziomie 18,8 proc. - Nasze wydatki na programy wzrosły w ubiegłym kwartale o 22 proc. Te pieniądze zostały przeznaczone na inwestycje w programy, w tym w "Milionerów", "Dzień dobry TVN" oraz "Widzisz i wiesz" - mówi Karen Burgess, wiceprezes zarządu TVN ds. finansowych. Odbiło się to jednak na zysku netto spółki, który był niższy od prognoz analityków i wyniósł w I kwartale 63,4 mln zł wobec 47 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku. Analitycy spodziewali się, że zysk stacji wyniesie 66-70 mln zł. - Na pierwszy rzut oka TVN ma w tym kwartale bardzo wysokie koszty programowe. Spółka poniosła wysokie koszty w związku z konkurencją i okupiła wyższe wyniki oglądalności wyższymi wydatkami - powiedział Piotr Grzybowski, analityk Domu Inwestycyjnego BRE Banku, cytowany przez agencję Reuters. Skonsolidowane przychody spółki wzrosły do 389 mln zł z 329 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku. Włączając wyniki kanału telesprzedażowego Mango, przychody TVN wzrosły w I kwartale do poziomu 402 mln zł. Znakomita koniunktura reklamowa pozwoliła TVN podnieść ceny o 19 proc. Zarząd spółki szacuje, że w tym roku rynek reklamy telewizyjnej wzrośnie o 13 proc.

W połowie kwietnia bank Merrill Lynch opublikował raport, z którego wynikało, że TVN zastanawia się nad zakupem platformy cyfrowej N należącej do Grupy ITI. - Zawsze mówiliśmy, że byłoby to strategicznie dobre rozwiązanie, ale nic więcej nie mogę powiedzieć na ten temat - ucina Piotr Walter, prezes TVN.

Źródło: Gazeta Wyborcza
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,820,078 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly