22 Lipiec 2018 18:42
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Coraz więcej zabitych w Chinach
blank.gifWiadomości ze świataKobietę natychmiast zabrało do szpitala pogotowie. - To cud - mówił szef straży pożarnej Sun Guoli, który kierował akcją ratowniczą. Nie wiadomo, czy udało się uratować dziecko.

Kolejny cud wydarzył się wczoraj w Beichuan - mieście, w którym wstrząs zniszczył 80 proc. budynków. Tam ratownicy wyciągnęli spod gruzów trzyletnią dziewczynkę. Song Xinyi przeżyła 40 godzin pod ciałami rodziców, co prawdopodobnie uratowało ją od śmierci.

Ale takich dobrych wiadomości jest bardzo mało - do tej pory w Syczuanie ratownicy odkopali spod zniszczonych budynków zaledwie 84 osoby. Z każdym dniem maleją szanse na odnalezienie kolejnych żywych ludzi. Nikt nie wie, ilu jest ich pod gruzami. Tylko w mieście Shifang 30 tys. osób uznano za zaginione.

Liczba zidentyfikowanych ofiar katastrofy wzrosła wczoraj do blisko 15 tys., ale wszyscy zdają sobie sprawę, że będzie ich o wiele więcej. Świadczą o tym choćby opowieści mieszkańców górskiego powiatu Wenchuan o powierzchni Mazowsza, w którym prawie wszystkie miejscowości zostały zrównane z ziemią.

Tang Xinfen z miasta Quingping mówiła wczoraj, że zostało ono nie tylko zniszczone przez wstrząs, ale także zalane lawiną błota. - Widziałam, jak w czasie trzęsienia ludzie wylatywali z okien budynków - opowiadała Tang Xinfen, która pieszo dotarła do Mianzhu, innego miasta powiatowego. Wczoraj dotarli tam też pierwsi ratownicy.

- Niektórzy w Quingping jeszcze żyją, ale są ciężko ranni. Przyślijcie helikoptery - prosiła Tang Xinfen. Inny mieszkaniec Quingping twierdził, że na ratunek czeka też 2 tys. górników z kopalni fosforu przysypanych w wyrobisku. Żyją, ale brakuje im wody.

Ratownicy, którzy dotarli wczoraj do Yingxiu, mówili, że "jest tam znacznie gorzej, niż się spodziewali". W małym mieście jest prawdopodobnie 8 tys. zabitych. Z helikopterów zrzucano wczoraj nad Yingxiu żywność, wodę i leki.

W szkole średniej w powiecie Qingchuan trzęsienie ziemi zaskoczyło uczniów w czasie poobiedniej drzemki. 179 nastolatków zginęło, 23 zaginęło.

W mieście Hanwang władze zamieniły na prowizoryczną kostnicę stadion sportowy, na którym układane są ciała wynoszone z budynków mieszkalnych i z pobliskiej szkoły. - Pierwsze setki rannych to byli uczniowie - opowiadała pielęgniarka Wang Zhao. Szpital też się zawalił, chorzy z trzeciego piętra zlecieli na parter.

Robotnik Zhang Chuanlin mówił, że sam próbował odgrzebać spod gruzów 52-letnią matkę. - Potem dwóch ludzi, których nie znam, zaczęło kopać razem ze mną. Kiedy ją wydostaliśmy, nie mogłem patrzeć na jej zmasakrowane ciało - płakał Zhang Chuanlin. - Słyszałem, jak ludzie wołają o ratunek spod ruin. "Tatusiu, ratuj mnie, proszę ratuj!"- krzyczało jakieś dziecko. Nie przeżyło - opowiadał mężczyzna przedstawiający się jako Li.

Ze względów bezpieczeństwa rząd wstrzymał pracę zakładów przemysłowych, elektrowni i kopalni w części Syczuanu.

Operacją ratunkową kieruje osobiście premier Wen Jiabao - od trzech dni wita się z ludźmi, tuli dzieci.

"Trzęsienie ziemi jeszcze raz pokazało różnice w Chinach" - napisał "Wall Street Journal". Metropolie, jak Chengdu - stolica Syczuanu - czy Chongqing, prawie nie ucierpiały, bo konstrukcje domów i materiały są tam lepszej jakości. Zawaliły się tandetne bloki, szkoły i szpitale w miastach powiatowych.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.00 6,801,717 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly