22 Lipiec 2018 18:35
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Włosi walczą z nielegalną imigracją ogniem i prawem
blank.gifWiadomości ze świata
Nowy centroprawicowy rząd Berlusconiego uzyskał wczoraj wotum zaufania w senacie, co kończy proces przekazywania władzy po kwietniowych wyborach.

- Przygotowujemy pakiet ustaw w sprawie bezpieczeństwa i walki z nielegalną imigracją. Ogłosimy go w przyszłym tygodniu w Neapolu - po raz kolejny podkreślił Berlusconi.

Antyimigracyjnym hasłom części ministrów towarzyszyły wczoraj wstrząsające relacje mediów z miasteczka Ponticelli pod Neapolem, w którym Włosi ogniem przepędzili kilkuset Romów z obozowiska dla imigrantów. Policja musiała ewakuować stamtąd przerażone matki z dziećmi na rękach, a rodziny z innych obozowisk Neapolu pospiesznie uciekały wczoraj z miasta, aby przeczekać najgorsze w lasach.

- To nie my podpaliliśmy, to jacyś chuligani - mówili przedstawiciele neapolitańskiej Camorry, bo nawet im podpalanie baraków z dziećmi wydało się barbarzyństwem. Ale zdaniem mediów to mafia próbowała niedawno wymusić na Romach okup, strasząc, że inaczej ich stamtąd wykurzy. Wykorzystywała histerię części mieszkańców Neapolu po schwytaniu w zeszłym tygodniu 17-letniej Cyganki, która rzekomo próbowała porwać włoskie niemowlę. - Złodzieje dzieci! - to hasło dominowało od kilku dni podczas niewielkich demonstracji pod obozami Cyganów.

Choć przestępczość we Włoszech wzrasta w ostatnich latach powoli, to rozdmuchiwanie najbarwniejszych przestępstw popełnionych przez obcych sprawiło, że Włosi czują się zagrożeni i chętniej głosowali na prawicę obiecującą walkę z nielegalną imigracją.

Głównym pomysłodawcą przepisów antyimigracyjnych jest szef MSW Roberto Maroni z ksenofobicznej Ligi Północnej. Maroni chce, aby nielegalną imigrację uznać za przestępstwo zagrożone karą dwóch lat więzienia, co miałoby odstraszać imigrantów od recydywy - wracania do Włoch po pierwszym wyroku w zawieszeniu. MSW proponuje też konfiskowanie pomieszczeń wynajmowanych nielegalnym imigrantom oraz wprowadzenie testów DNA dla przybyszów powołujących się na pokrewieństwo z obywatelami Włoch.

Imigranci stanowią ok. 5 proc. ludności, a Romów pochodzących głównie z Rumunii jest od 600 tys. do 1 mln (część przyjeżdża tylko na saksy). Choć są obywatelami UE, Maroni chce ograniczyć ich pobyt do trzech miesięcy (aby go przedłużyć, musieliby się wykazać odpowiednimi dochodami) i ułatwić procedury wydalania na podstawie orzeczeń prokuratury "o zagrożeniu społecznym".

- To dowodzi nieporadności władz, bo państwo ma dość środków, aby walczyć z nielegalnymi. Tworzenie nowych ustaw to propagandowe nadużywanie prawa - komentuje znany włoski prawnik Valerio Onida. Na razie zamrożono postulaty wprowadzenia wiz dla Rumunów.

Rządowe pomysły wywołują sprzeciw lewicy oraz części członków koalicji Berlusconiego. Ostro protestuje Kościół. - Nie wolno nam demonizować Romów i innych przybyszów - mówił watykański kard. Renato Martino.

Biskupi dają też odpór politykom wykorzystującym lęk przed islamem. Diecezja w Padwie protestuje przeciw lokalnym władzom utrudniającym budowę meczetu, a burmistrz Werony (z Ligi Północnej), który chciał "skazić" ziemię pod meczet wieprzowymi kośćmi, został nazwany przez proboszczów tępym barbarzyńcą.

Włosi mają problemy z uznaniem imigrantów za współmieszkańców lub współobywateli, ale ich potrzebują. Aż 650 tys. nielegalnych imigrantów ma regularną pracę, wykonując zajęcia, których zwykle nie chcą podjąć się Włosi.

Dziennik "Il Sole 24 Ore" szacował niedawno, że imigranci mają 9,2 proc. udziału w wytwarzaniu włoskiego PKB, a na Północy, gdzie wrogość wobec obcych jest największa, aż 11 proc. PKB.

Źródło: Gazeta Wyborcza
RSS
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.02 6,801,667 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly