16 Sierpień 2018 11:48
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Nowe fakty - skandal w izbie nagrały kamery
blank.gifWiadomości z PolskiWedług naszych informatorów kamery nagrały sceny, jak opiekunowie izby udawali lekarza i badali nietrzeźwych, a o wszystkim wiedziała dyrektorka izby. Dlatego już w środę w nocy system monitoringu został zabezpieczony przez policję.

Magdalena Mazur-Prus z poznańskiej prokuratury: - Informatycy policyjni zajęli się już twardymi dyskami komputera izby, na których zapisany został obraz z kamer przemysłowych. Czekamy na analizę obrazu.

Jednak pracownicy izby ujawnili nam, że co najmniej jedna kamera przemysłowa była zainstalowana w miejscu, gdzie w izbie przyjmowani byli nietrzeźwi pacjenci. To oznacza, że zarejestrowały sceny, gdy nietrzeźwi byli "badani" przez opiekunów udających lekarza. Pracownicy izby twierdzą również, że na nagraniach widać, jak dyrektorka izby jest świadkiem badania nietrzeźwych przez opiekunów. A w rozmowie z dziennikarzami kobieta zaprzeczała, że wiedziała o tej mistyfikacji.

A to był jeden z wątków naszego reportażu, którym zajęła się prokuratura, a po którym wiceprezydent Poznania zwolnił dyscyplinarnie dyrektorkę izby wytrzeźwień. W środę z izbą pożegnał się również lekarz Bogusław S., z którym rozwiązano umowę o pracę. To właśnie jego mieli udawać opiekunowie, gdyż sam lekarz w tym samym czasie miał drugą "fuchę" w pogotowiu ratunkowym.

We wtorek ujawniliśmy, jak w poznańskiej izbie wytrzeźwień traktuje się ludzi. To efekt kilkutygodniowego śledztwa "Gazety" i TVP. Teraz zajmuje się tym prokuratura:

* 1 marca do izbę trafiła bezdomna Teresa K., która po wytrzeźwieniu nie była nawet w stanie się poruszyć. Wysłano ją do szpitala, tam zmarła. Miała powiększoną wątrobę i nie mogła oddychać. Pracownicy izby ujawnili nam, że w pomieszczeniu, do którego trafiła, przez dwa-trzy tygodnie rozpylano Haron - toksyczną truciznę do dezynsekcji magazynów gospodarczych.

* W marcu i kwietniu 10 dyżurów na izbie miał lekarz Bogusław S. Powinien pracować od godz. 7 do 15 i badać nietrzeźwe osoby, które przyjmowano do izby. Jednak mamy karty pracownicze i grafik Bogusława S., z którego wynika, że nie było go w izbie. W tym czasie pracował na etacie w pogotowiu. A nietrzeźwych badali opiekunowie izby udający lekarzy. Bogusław S. przyznał w trakcie rozmowy z dziennikarzem "Gazety", że robił to, bo chciał ratować byt izby.

* Już rok temu prokuratura udowodniła, że trzech pracowników izby ma na sumieniu bulwersujące zachowania: dwóch brało udział w nagrywaniu na komórkę homoseksualnych scen z udziałem pijanych, a trzeci wyłudził od nietrzeźwego 1,2 tys. zł.

Dyrektorka izby Wiesława Klimaszyk-Sabadi zaprzeczała, że wiedziała o używaniu trującej substancji i absencjach lekarza. Ale już wczoraj przed południem wiceprezydent Poznania kazał ją zwolnić w trybie dyscyplinarnym. - Bo już wstępne wyniki naszej kontroli po publikacji potwierdziły, że w izbie była użyta niebezpieczna substancja. Teraz czekam na dalsze ustalenia - mówił nam Jerzy Stępień.

Swoich ludzi do izby wysłała też poznańska prokuratura, która zabrała stamtąd całą dokumentację: - Zaczęliśmy śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie wątki ujawnione przez "Gazetą" i TVP - tłumaczy prokurator Magdalena Mazur-Prus.

Śledczy chcą zatem sprawdzić: czy na śmierć bezdomnej miało wpływ rozpylenie Haronu, czy fałszowano dokumentację lekarską i kto brał w tym udział oraz dlaczego nie było właściwiej kontroli nad izbą.

Źródło: Gazeta Wyborcza RSS
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,820,958 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly