25 Wrzesień 2018 11:41
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
300 nowych miejsc pracy w Ujeździe
blank.gifPracaGmina Ujazd - 12 km od Tomaszowa Mazowieckiego i 40 km od Łodzi. 8 tys. mieszkańców. Wiele wskazuje na to, że w jednej z największych na świecie hut szkła będzie mogło pracować ponad 300 z nich. - To inwestycja ważna nie tylko dla nas, ale i dla całego województwa - cieszy się wójt Włodzimierz Goździk.

Obiekt stanie na 50-hektarowej działce. Zadaszona hala będzie miała ponad 20 ha powierzchni. - Co najważniejsze, inwestycja pozostanie w Ujeździe przez kilkadziesiąt lat - dodaje wójt.

Wszystko dzięki temu, że huty pracują aż do technologicznego zużycia pieców. Kiedy już ruszą, działają codziennie, przez całą dobę, bez żadnej przerwy. Przegląd czy ewentualny remont pieca w Ujeździe planowany jest dopiero za 15 lat! Gmina nie musi się więc bać, że inwestycja przeniesie się gdzieś indziej.

Początek produkcji jest planowany na koniec przyszłego roku. Za niespełna dwa tygodnie będzie wmurowany kamień węgielny.

- Na razie został przygotowany plac budowy - opowiada wójt. - Cieszę się, że już na tym etapie firmy porządkujące teren zatrudniły pracowników z regionu. Tak duża inwestycja nie tylko zmniejszy bezrobocie, ale także wprowadzi zdrową konkurencję na rynku pracy. Pracownicy będą mogli liczyć na wyższe pensje i większy szacunek pracodawców.

Mieszkańcy cieszą się z inwestycji. - To nie będzie łatwa praca, bo zmianowa, piec będzie działał także w Wigilię i sylwestra. Ale pensje, które krążą na razie jako plotki, są o ponad 500 zł brutto wyższe niż dostępne teraz dla mieszkańców z okolicy - oblicza Wojciech Kaszubek, mieszkaniec Ujazdu.

Co robi Euroglas? Na przykład wielkie szyby, którymi potem szklone są wieżowce. Może to być szkło zwykłe albo odbijające promienie słońca. Firma robi też choćby tzw. szkło szpiegowskie (widzimy osoby w pokoju, a one nie widzą nas).

W Ujeździe stanie największy na świecie piec do wyrobu szkła. Zmieści tysiąc ton płynnej masy szklanej.

- To największa w tym roku i jedna z najpoważniejszych w historii inwestycja w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - podsumowuje Anna Wieruszewska-Puto, rzecznik strefy.

Firma długo szukała lokalizacji w całej Europie Środkowej i Wschodniej. O wyborze naszego kraju zadecydowała m.in. możliwość włączenia do strefy i skorzystanie z przywilejów. Euroglas zainwestuje w Ujeździe ponad 770 mln zł.

Jak powstaje szkło?

Zwykłe szyby okienne były kiedyś produkowane przez tzw. ciągnienie. Ale tafle tak tworzone mogą mieć pęcherzyki i odpryski. Dziś szyby okienne produkowane są z tzw. szkła lanego: masa szklana krzepnie na powierzchni roztopionego cynku. Tafle są gładkie i idealnie przejrzyste.

Gmina Ujazd

Leży w południowo-wschodniej części woj. łódzkiego, w powiecie tomaszowskim. To gmina o charakterze rolniczym, ponad 60 proc. powierzchni to użytki rolne, a ponad 30 proc. lasy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź RSS
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,845,081 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly