22 Lipiec 2018 14:06
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Tusk upomina dziennikarzy i ucieka do przodu
blank.gifWiadomości z PolskiTusk i jego ministrowie przez półtorej godziny zamierzają przekonywać dziennikarzy, że nie są leniami, jak twierdzi opozycja. - Ministrowie przedstawią swoje dokonania na tle czteroletniej strategii rządowej - zapowiada rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka. Jak już pisaliśmy, Tusk zapowie przyspieszenie reform. Przedstawi m.in. szczegóły przygotowywanej w MSWiA reformy administracji (rząd chce od 2009 r. przekazać samorządom większość kompetencji wojewodów).

Opozycja kiepsko ocenia półrocze Tuska. - Z punktu widzenia kraju jest bardzo źle. Nie było do tej pory Sejmu, który po pół roku miałby tak mało pracy. Tutaj nasuwa się jedno słowo - lenistwo - mówił w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński w radiowych "Sygnałach Dnia".

Podobnie zachowywała się Platforma po półroczu rządów PiS. Wyliczała, że zamiast planowanych 134 projektów ustaw udało się przyjąć zaledwie 48, czyli 35 proc. planów

Co ciekawe, niezadowolony był wtedy też Jarosław Kaczyński. - Jeśli chodzi o autostrady i mieszkania, to przez te kilka miesięcy nic się nie wydarzyło - oceniał rząd Kazimierza Marcinkiewicza na zamkniętym spotkaniu z posłami swej partii. A po dwóch miesiącach, w lipcu 2006 r., wyrzucił Marcinkiewicza ze stanowiska i sam go zastąpił

Na półrocze rządu PO-PSL partii Kaczyńskiego trafiła się jednak gratka: podróż Tuska do Ameryki Południowej. - O ile mi wiadomo, to był wyjazd o charakterze wypoczynkowym i tutaj oczywiście każdy ma prawo. Ale jest pytanie: czy państwo powinno za to płacić? - pytał w środę lider PiS. "Dziennik" obliczył, że sam przelot rządowej ekipy kosztował 1,6 mln zł.

Po powrocie premiera z Ameryki Południowej otoczenie Tuska przystąpiło do medialnej ofensywy. Szef kancelarii premiera Tomasz Arabski przekonywał, że premier nie był na urlopie, tylko cały czas pracował. - To były uczciwie i rzetelnie wydane pieniądze - powiedział Arabski.

Donald Tusk na konferencji prasowej w środę upomniał dziennikarzy za "wyśmiewanie się" z najwyższego peruwiańskiego państwowego odznaczenia Słońca Peru, które dostał szef polskiego rządu. - Dziennikarze mają pełne prawo, a nawet obowiązek być krytyczni wobec premiera. Ale z punktu widzenia narodu peruwiańskiego wyśmiewanie się z ich najważniejszego odznaczenia jest nietaktem - powiedział Tusk. - My byśmy czuli się dziwnie, gdyby w Peru ktoś uznał, że przyjęcie Orderu Orła Białego jest czymś śmiesznym, że to tylko order z wielkim ptakiem - dodał.

Tusk przekonywał, że jego wizyta w Peru i Chile, podobnie jak udział w szczycie UE - Ameryka Łacińska, była istotna przede wszystkim ze względu na relacje gospodarcze Polski z tymi krajami. W obu krajach premier rozmawiał m.in. o współpracy w przemyśle miedziowym, w tym o możliwości utworzenia "porozumienia miedziowego" z KGHM. Z prezydentem Brazylii Tusk rozmawiał m.in. o współpracy stoczni polskich i brazylijskich, a zainteresowanie zacieśnieniem relacji gospodarczych z Polską wyrazili także prezydenci Meksyku i Kolumbii.

Premier zapowiedział, że jego wizyta w Ameryce Południowej będzie miała kontynuację w ramach "misji gospodarczej".

Oprócz spotkań oficjalnych podczas tygodniowej wizyty Tusk zwiedził najsłynniejsze miasto Inków Machu Picchu, jechał też zbudowaną przez polskiego inżyniera Ernesta Malinowskiego koleją transandyjską, która jeszcze do niedawna była najwyżej położoną linią kolejową na świecie.

Otoczenie Tuska przyznaje, że wizyta była zbyt długa. - Myślę, że gdyby premier miał podejmować decyzję jeszcze raz, to pojechałby tylko na szczyt UE - Ameryka Łacińska, a wizyty w Chile i Peru przełożyłby na inny czas. Ten wyjazd byłby krótszy i trwałby dwa, dwa i pół dnia - powiedział wicepremier Grzegorz Schetyna w Radiu ZET.

Mimo że notowania rządu spadają, w sondażach Platforma trzyma się dobrze.

Według TNS OBOP gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, na PO głosowałoby 54 proc., na PiS - 21 proc. Do parlamentu weszłyby też PSL i SLD, które uzyskały po 6 proc., oraz PD z poparciem 5 proc. Tylko 30 proc. badanych deklarowało, że na pewno wzięliby udział w wyborach.

Źródło: Gazeta Wyborcza RSS
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,801,507 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly