17 Sierpień 2018 20:30
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Rosyjska obrona przeciwlotnicza jest bezbronna
blank.gifWiadomości ze świata
Gen. Frołow na wojskowo-naukowej konferencji poświęconej obronie przeciwlotniczej zaskoczył słuchaczy stwierdzeniem, że "rosyjskiej broni przeciwlotniczej nie jest w stanie skutecznie przeciwstawić się nowoczesnym środkom ataku powietrznego i przełamać ich systemów samoobrony".

Frołow postawił też pesymistyczne prognozy. Jego zdaniem nawet planowana modernizacja systemu rosyjskiej obrony przeciwlotniczej nie zmieni kiepskiego jej stanu.

Komentatorzy dziennika "Moskowskij Komsomolec" przekładając zawiły wywód generała na ludzki język, napisali: "Elementarna niezdolność obrony przeciwlotniczej do odparcia zmasowanego powietrznego ataku ze strony przeciwnika dysponującego poważnym potencjałem wojskowym jest oczywista".

Wypowiedź gen. Frołowa to nie pierwszy sygnał ze strony dowódców rosyjskich. W styczniu generał-pułkownik Aleksandr Zielin, dowódca sił powietrznych bez owijania w bawełnę mówił: "Oceniamy dzisiejszy stan elementów obrony powietrzno-kosmicznej jako krytyczny".

To, co mówią generałowie, kontrastuje z tonem oficjalnej propagandy powtarzającej, że Rosja "wstaje z kolan", "odzyskuje swą potęgę i należny jej szacunek w świecie". Dowodem miała być choćby defilada 9 maja na placu Czerwonym, pierwsza od 17 lat, na której pokazano czołgi i rakiety.

- Obrona powietrzna Rosji jest rzeczywiście w kiepskim stanie - mówi "Gazecie" Rusłan Puchow z moskiewskiego Ośrodka Analiz Strategicznych i Technologii. - W czasach radzieckich dysponowaliśmy znakomitą bronią przeciwlotniczą. To był cały system: przenośne wyrzutnie typu strieła czy nowocześniejsza igła, wyrzutnie rakiet o większym zasięgu: buk czy tor i oczywiście baterie znakomitych rakiet S-300 zdolnych razić wszelkie cele na dystansie do 100 km. ZSRR budował ten system, bo dowódcy zdawali sobie sprawę, że nasze lotnictwo ustępuje natowskiemu i musi postawić na obronę.

Puchow przypomina, że do niedawna rosyjska obrona przeciwlotnicza dysponowała tylko sprzętem otrzymanym w spadku po Armii Radzieckiej, który jest już przestarzały. - Dziś armia dostaje trochę nowoczesnego uzbrojenia, np. nowe baterie rakiet S-400. Ale generałowie boją się, że przemysł obronny będzie wolał taką broń sprzedawać za granicę, bo importerzy lepiej płacą niż nasza armia. Nie jest przypadkiem, że Frołow straszy akurat wtedy, kiedy prezydent Dmitrij Miedwiediew jest w Chinach. Jeśli Chińczycy będą kupować nowoczesne rosyjskie rakiety, to nasza armia się ich nie doczeka - dodaje Puchow.

- Mówią nam, że kraj wstaje z kolan. A w naszej jednostce nie zmienia się wiele. Od lat mamy ten sam złom - mówi mi znajomy oficer z Kaliningradu. - Opowiadamy sobie taką anegdotę: "Zachód chciałby zobaczyć Rosję na kolanach. Ale Rosja ani drgnie - jak leżała, tak leży" - dodaje.

Źródło: Gazeta Wyborcza RSS
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,821,438 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly