16 Sierpień 2018 11:48
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Marcinkiewicz oskarża prezydenta
blank.gifWiadomości z PolskiDopiero po tej analizie prokuratura zdecyduje, czy wszcząć "czynności sprawdzające", a później - ewentualnie - śledztwo.

Chodzi o wywiad b. premiera dla sobotniego "Dziennika", w którym opowiada on znaną już historię, jak to w grudniu 2005 r. polityk bliski PiS miał poprosić służby, by "zbierały informacje na temat Marcinkiewicza". A nawet - by założyły mu podsłuch. Służby miały odmówić.

Marcinkiewicz: Chcieli mnie podsłuchiwać

Gdy Marcinkiewicz opowiadał tę historię po raz pierwszy, nie wymienił nazwiska Lecha Kaczyńskiego (w grudniu 2005 r. prezydenta elekta) ani szefa ABW Witolda Marczuka. To dziennikarze spekulowali, że chodzi o nich. Teraz to potwierdził.

Marcinkiewicz na blogu wyjaśnia, jak się o tym dowiedział: "Informację najpierw otrzymałem od urzędnika państwowego, który powołał się na rozmowę z Marczukiem. Kilka dni później opowiedział mi to zdarzenie sam Marczuk, mówiąc, że odmówił realizacji prośby koleżeńskiej. Wreszcie dwa miesiące później opowiedział mi to zdarzenie polityk współpracujący z panem prezydentem. Dziwiąc się, że o wszystkim wiem".

I choć to poważne oskarżenie głowy państwa o próbę inwigilacji premiera, sam Marcinkiewicz teraz sprawę bagatelizuje: "Dla mnie nie było i nie ma sprawy. Była próba złamania prawa przez wówczas jeszcze prywatną osobę, ale prawo nie zostało złamane. Gdyby było inaczej, powiadomiłbym prokuraturę już wówczas. Minister Marczuk zachował się jak wzorowy urzędnik państwowy".

Szef ABW: Marcinkiewicz kłamie

Marczuk zaprzecza: "Stanowczo oświadczam, że prezydent Lech Kaczyński nigdy nie domagał się ode mnie prowadzenia żadnych działań operacyjnych przeciwko Marcinkiewiczowi".

Mimo to Marcinkiewicz nadal twierdzi swoje, a słowa b. szefa ABW komentuje tak: "Jak znam pana Marczuka, to wydaje mi się, że musi mówić prawdę, może chodzić tu o grę słówek".

Lecz Marczuk w TVN 24 w sobotę wieczorem podkreślał: - To nie żadna gra słówek, nigdy takiej prośby nie było. I twierdzi, że Marcinkiewicz nie mówi prawdy.

Z kolei Marcinkiewicz w TVN 24 oświadczył, że jest gotów poddać się badaniu na wykrywaczu kłamstw.

Zbigniew Wassermann, który w rządzie PiS był koordynatorem ds. służb, twierdzi, że gdy w sierpniu zeszłego roku Marcinkiewicz po raz pierwszy wspomniał, że jako szef rządu mógł być podsłuchiwany, "wystąpił do Marczuka na piśmie o informacje w tej sprawie". - Marczuk odpowiedział, że żadne środki operacyjne nie były stosowane wobec Marcinkiewicza - mówi Wassermann.

Słowom Marcinkiewicza zaprzecza także Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta: - Taka sytuacja nie miała miejsca. To zupełna nieprawda.

Następca Marcinkiewicza, b. premier Jarosław Kaczyński: - To doniesienia całkowicie bezpodstawne i kłamliwe. Dziennikarze publikując tego rodzaju niesprawdzone informacje, zamiast opisywać, uprawiają politykę.

Marcinkiewicz: Widziałem notatkę!

Mamy zatem słowo Marcinkiewicza przeciw słowu Marczuka. Ale Marcinkiewicz twierdzi, że istnieje dowód potwierdzający jego wersję: notatka z rozmowy Kaczyńskiego z szefem ABW.

W wywiadzie dla "Dziennika" cytuje widzianą przez siebie notatkę: "Podczas rozmowy prezydent elekt Lech Kaczyński poprosił mnie o zbieranie materiałów na temat Prezesa Rady Ministrów Kazimierza Marcinkiewicza, prośbie tej odmówiłem".

Marcinkiewicz nie pamięta, czy to Marczuk był jej autorem.

Marczuk: - Z całą pewnością to nie moja notatka.

Źródło: Gazeta Wyborcza RSS
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,820,970 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly