20 Sierpień 2018 04:44
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Napieralski, ocean, Olejniczak
blank.gifWiadomości z Polski
Umówiłem się wczoraj z nowym szefem SLD Grzegorzem Napieralskim w siedzibie Klubu Parlamentarnego Lewicy (czyli Sojuszu). Wchodził akurat do gabinetu z dziennikarzem umówionym wcześniej.

Po chwili z sąsiedniego pokoju wyszedł były szef SLD Wojciech Olejniczak. Dzieli ich zatem tylko krótki korytarz. Ale poważną rozmowę wciąż mają przed sobą.

Napieralski chce ją odbyć przed wtorkowym posiedzeniem klubu. Do czego będzie Olejniczaka namawiał? - O tym pierwszy usłyszy Wojtek - odpowiada.

- Ja też mam na imię Wojtek - żartuję.

- Wojtek Olejniczak - poprawia się Napieralski. - Mogę panu powiedzieć tylko tyle, że pomysł, aby klub głosował dla Wojtka wotum zaufania, jest zły. Będę go namawiał, aby z wotum zrezygnował.

- A jeśli zrezygnuje, to co? - pytam.

Napieralski: - Nie chcę dwuwładzy, nic więcej nie powiem - mówi Napieralski.

Nie komentuje różnych informacji swoich współpracowników. A te są sprzeczne. Jedni twierdzą, że zamierza doprowadzić do ustąpienia Olejniczaka z szefa klubu i zająć jego miejsce. Inni, że chce się z Olejniczakiem pojednać. I pozostawić na czele klubu. Musi mieć tylko pewność, że nie będzie tworzył w klubie konkurencyjnego ośrodka władzy.

Co na to Olejniczak? Też jest małomówny. Dementuje informację Jerzego Szmajdzińskiego, że już z głosowania wotum się wycofał. Według naszych informacji może to zrobić, ale po gwarancjach Napieralskiego, że na czele klubu zostanie. Jest więc pole kompromisu. I jest ocean nieufności.

Zwycięski Napieralski przejmuje tymczasem "olejniczakowe" pomysły. A nawet je rozwija. Olejniczak zaczął współpracę z tzw. zespołem prof. Janusza Reykowskiego, który przygotował kilka miesięcy temu raport o stanie lewicy. Nowy lider proponuje Reykowskiemu powołanie niezależnego, ale współfinansowanego przez SLD, "ośrodka badawczego". Wczoraj rozmawiał o tym z "grupą profesorów".

Potwierdził nam też inne pomysły, o których już pisaliśmy. Zamierza powołać SLD-owski zespół medialny. - Składałby się z takich lewicowych Kamińskich i Bielanów. PR-owców, speców od mediów, marketingu i propagandy - rozwija współpracownik Napieralskiego. Wśród "speców" wymienia Sławomira Jeneralskiego znanego z "Wiadomości" Roberta Kwiatkowskiego. Sam Napieralski uchyla się od podania nazwisk.

Przyznaje natomiast, że ma w planach przekształcenie struktury SLD. Nowa - wzorem PiS - odpowiadać będzie okręgom wyborczym, a nie województwom. Jeśli partia się zgodzi.

Rację mają ci, którzy przewidywali, że - po kongresowym zwycięstwie - Napieralski złagodzi konflikt z Kościołem. - Świeckie państwo tak, ale bez wojen - mówi teraz. Uznał więc, że trzeba katolikom dać szansę głosować na SLD.

Joanna Senyszyn, której nowy szef Sojuszu nie umieścił na liście kandydatów na wiceprzewodniczących, stała się już jego wrogiem. Na swoim blogu obśmiewa obecne władze SLD: "Nowo wybrany kompletnie nie wiedział, co ma mówić [na kongresie]. Ostatecznie postawił na operę mydlaną. Ze łzami w oczach dziękował rodzicom, a zwłaszcza ojcu, żonie i dzieciom. Kajał się, że ma dla nich mało czasu, i solennie przyrzekł, że będzie miał jeszcze mniej. Pod tym względem stanowią dobraną parę z Kasią Piekarską, która też nie ma czasu, ale do płaczu i piastowania jest pierwsza".
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.03 6,822,585 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly