16 Sierpień 2018 11:50
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
W coming oucie pomógł mi Lech Kaczyński
blank.gifWiadomości z PolskiTomasz Szypuła, 28 lat, pracownik firmy HR.

Coming out przed rodzicami: czerwiec 2005 r.Zawsze wiedziałem, że jestem gejem. Zanim jeszcze poznałem słowo "gej". Ale wydawało mi się, że jestem jedynym gejem w Tarnobrzegu. Innych po prostu nie znałem.

Pierwszego poznałem na wyjeździe duszpasterskim. Byliśmy licealistami. Do niczego między nami nie doszło, bo spaliśmy w kościele. Od dziecka byłem ministrantem. W Tarnobrzegu tak to już było: dziewczynki były bielankami, chłopcy - ministrantami. Byłem na czterech pielgrzymkach, wierzyłem w Boga. W mieście, gdzie młodzi sterczeli pod budką z piwem, duszpasterstwo dominikańskie było fajnym miejscem.

Kiedy miałem 18 lat, pojawił się dysonans - z jednej strony wartości Kościoła, z drugiej to, że jestem gejem. Zrezygnowałem z duszpasterstwa. I tak wyjeżdżałem na studia do Krakowa.

Z rodzicami nigdy nie rozmawiałem na tematy intymne. Nigdy nie znali żadnego geja. Nie wiedziałem, jak im to powiedzieć.

Wiedział już mój przyjaciel. Kiedy miałem 12 lat, powiedziałem mu, że chciałbym mieć chłopaka. Wzruszył ramionami: "OK". Też był "inny", bo nie chodził na religię. W liceum powiedziałem dziewczynie, z którą próbowaliśmy się przytulać. Na drugim roku studiów - siostrze.

Mamie powiedziałem dwa lata później - przez trzy godziny spokojnie słuchała i popłakała się. Zabroniła mówić tacie: "On tego nie zniesie". Mój tata to najnormalniejszy facet na świecie: skończył technikum, w wolnym czasie ogląda telewizję, grilluje, łowi ryby.

Kiedy z moim chłopakiem przeprowadzaliśmy się z Krakowa do Warszawy, pożyczył samochód dostawczy i przewiózł nam biurko, komputery, książki. Nie zapytał, dlaczego jest tylko jeden materac. Ja już wtedy działałem w Kampanii Przeciwko Homofobii i wiedziałem, że niedługo będę musiał mu powiedzieć, ale nie zdążyłem.

Był czerwcowy wieczór 2005 r. Rodzice grillowali. Z czarnego samochodu wysiadło dwóch panów w garniturach. Powiedzieli, że mają ważny list i że rodzice powinni go odebrać. Powiedzieli, że syn współorganizuje nielegalną Paradę Równości.

To byli urzędnicy Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, którzy przyjechali z zakazem wiecu. Urzędnicy Lecha Kaczyńskiego, wtedy prezydenta Warszawy, przyjechali do Tarnobrzega, żebyśmy my, organizatorzy, nie zdążyli złożyć odwołania.

Ojciec nie wiedział, o co chodzi. I mama mu powiedziała. Zadzwonił w środku nocy: - Nie idź tam jutro.

Po tygodniu zadzwonił, że musimy porozmawiać. Pięć godzin w autobusie z Warszawy do Tarnobrzega to było najdłuższe pięć godzin w moim życiu. Mama w histerii, tata załamany. Wiedział, że poszedłem na paradę. Wziął mnie na spacer i zaklinał, żebym zrezygnował z działalności w KPH, bo się boi reakcji sąsiadów. U nas w sklepie nie dyskutuje się o alternatywnych stylach życia. Kategorie są proste: zbok - niezbok, katolik - niekatolik. Tata powiedział, że potrzebuje czasu.

Teraz jestem wdzięczny Kaczyńskiemu. Dwa lata temu rodzice pierwszy raz zaprosili mnie i mojego chłopaka na Wielkanoc. Uznali go za członka rodziny. Oczywiście spaliśmy osobno.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Komentarze
blank.gif Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój? blank.gif
Dodaj komentarz
blank.gif Zaloguj się, aby móc dodać komentarz. blank.gif
Oceny
blank.gif
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.01 6,821,023 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly