14 Sierpień 2018 10:37
KONTAKT o22.pl COŚ SIĘ WYDARZYŁO - POINFORMUJ NAS O TYM WYŚLIJ SMS lub MMS NA 693866065 lub NAPISZ


Reklama
blank.gif
blank.gif
Carlo Tassara tworzy nowy bank
blank.gifBankiGrupa dostała zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego. Nowy bank będzie działał pod nazwą Alior Bank.

Działalność nowy bank planuje rozpocząć w drugiej połowie 2008 roku. Docelowo chce otworzyć 200 oddziałów i ponad 400 agencji. Będzie to bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku w ramach dwóch pionów biznesowych: detalicznego i korporacyjnego.

Prezesem banku zostanie Wojciech Sobieraj, a wiceprezesami będą
Krzysztof Czuba, Niels Lundorff oraz Cezary Smorszczewski. W perspektywie 3 lat Alior Bank zamierza pozyskać od 2 do 4 proc. udziałów w rynku oraz zdobyć około miliona klientów.
źródło: money.pl
blank.gif
blank.gif blank.gif
Listonosze zastrajkują - mają aż tak ciężko?
blank.gifPraca - Codziennie przenoszę 60-70 kilogramów przesyłek. Do tego pieniądze na renty i emerytury. I nie mam prawa iść na urlop lub zwolnienie. Bo jak chorowałem ostatnio przez tydzień, to teraz muszę pracować po 12 godzin dziennie. Wszystko dlatego, że nie miał kto roznosić listów w moim rejonie - mówi gdański listonosz Bartosz Kantorczyk

Od poniedziałku czeka nas najprawdopodobniej pocztowy horror. Związki zawodowe domagają się podwyżek o 700 zł, dyrekcja Poczty nie chce się na to zgodzić, tłumacząc, że wpędzi to firmę w długi. Negocjacje po raz kolejny utknęły w martwym punkcie. Według zapowiedzi związkowców skończy się to strajkiem generalnym, i to dużo bardziej dla nas uciążliwym niż poprzednie. Tym razem strajkować będą nie tylko listonosze, ale zamknięte będą również placówki pocztowe. Do odwołania. Listów nie będzie można odebrać w okienku, nie będą mogły tego zrobić nawet sądy i inne instytucje. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, paraliż ogarnie całą Polskę. Listonosze nie mogą jednak liczyć na poparcie społeczne, bo coraz więcej ludzi ma pretensje do jakości usług, jakie świadczy narodowy operator pocztowy. Skarżą się na awizowanie listów poleconych, mimo tego, że w czasie wizyty listonosza ktoś był w domu, na kolejki w urzędach pocztowych i opryskliwość "pań z okienka".

1,5 tony listów miesięcznie

Doręczyciele bronią się, mówiąc o nawale pracy i rosnącej odpowiedzialności. Liczba przesyłek lawinowo rośnie. Kilka lat temu było o wiele mniej rachunków za telewizję kablową, telefony komórkowe, zdecydowanie mniej reklam. Nie było też tak rozbudowanego handlu w internecie i znienawidzonego przez wielu listonoszy portalu Allegro. Pocztowcy przyznają, że sporą część większych przesyłek po prostu nie zabierają ze sobą, od razu wypisując awizo. Wiedzą, że to niezgodne z regulaminem, ale wszystkie listy po prostu nie mieszczą się do torby. Zwłaszcza płyty i gadżety wysyłane listami poleconymi przez sklepy internetowe. Po pierwsze zajmują dużo miejsca, a po drugie odbiorcy, którzy kupują przez internet, najczęściej w ciągu dnia są w pracy. - I bez tego moja torba codziennie waży około 15 kilogramów. A wracam na pocztę po kolejną porcję średnio po 4-5 razy - mówi Bartosz Kantorczyk, który dostarcza przesyłki mieszkańcom ul. Kartuskiej w Gdańsku. Miesięcznie przenosi około 1500 kilogramów przesyłek.

Według zaleceń Państwowej Inspekcji Pracy listonosze powinni mieć skrzynki kontaktowe, czyli miejsca w swoim rejonie, gdzie przychodziliby uzupełniać torbę listami do rozniesienia. Ale w większości miast takich skrzynek wciąż nie ma. Muszą więc wracać na pocztę, która często jest na drugim końcu dzielnicy. Niektórzy sami sobie organizują sobie takie "skrzynki". Zostawiają część przesyłek w sklepie, w którym pracuje żona, czy u zaprzyjaźnionej pani w kiosku. Na własne ryzyko, bo jeśli te przesyłki zginą, będą mieli kłopoty w sądzie.
źródło: gazetapraca.pl
blank.gif
blank.gif blank.gif
Action dostarczy sprzęt dla MEN za 129,82 mln zł
blank.gifGiełdaDystrybutor sprzętu IT Action dostarczy sprzęt warty 129,82 mln zł firmom Wasko i BIW Koncept w związku z przetargami ogłoszonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- Na podstawie powyższych umów Emitent dokona dostaw o łącznej wartości 129.821.090,60 zł., w tym na rzecz WASKO S.A. na kwotę 89.378.150,38 zł. oraz na rzecz BIW KONCEPT Sp. z o.o. na kwotę 40.442.940,22 zł. - podała spółka.

Sprzęt ma zostać dostarczony w postaci - pracowni komputerowych. Termin realizacji dostaw to 7 czerwca.

Grupa Action prognozuje obecnie, że w roku finansowym 2007/08, który rozpoczął się w sierpniu, osiągnie przychody rzędu 2.257,3 mln zł i 30,5 mln zł zysku netto. W połowie marca przedstawiciele spółki zapowiedzieli, że w w ciągu kilku tygodni mogą podnieść te prognozy, miało to być jednak uzależnione od wyników przetargów, w tym m.in. w MEN.

Narastająco w I-II kw. roku 2007/ 2008 grupa miała 18,79 mln zł zysku wobec 8,87 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 1206,46 mln zł wobec 940,00 mln zł.
(PAP)
blank.gif
blank.gif blank.gif
KGHM z nowym prezesem
blank.gifGiełdaMirosław Krutin zostanie od 23 kwietnia nowym prezesem KGHM.

Krutin był do tej pory prezesem spółki chemicznej PCC Rokita.

Rada nadzorcza KGHM zdecydowała, że zarząd miedziowej spółki będzie liczył cztery osoby, a do czasu objęcia funkcji przez Krutina obowiązki prezesa będzie pełnił Ireneusz Reszczyński.

Reszczyński pełni obowiązki prezesa spółki po odwołaniu Krzysztofa Skóry.

W połowie lutego nadzwyczajne walne zgromadzenie KGHM wymieniło wszystkich członków RN z wyjątkiem przedstawicieli załogi. Akcjonariusze odwołali pięciu członków rady i powołali sześciu nowych.

Największym akcjonariuszem KGHM jest Skarb Państwa, posiadający 41,79% akcji.

KGHM miał po audycie 3,80 mld zł jednostkowego zysku netto w 2007 roku wobec 3,60 mld zł zysku rok wcześniej. Przychody wyniosły 12,18 mld zł wobec 11,67 mld zł rok wcześniej.
(PAP)
blank.gif
blank.gif blank.gif
PIT-owa hojność warta 350 milionów
blank.gifGospodarkaGdyby na przekazanie 1 procent podatku zdecydował się każdy z nas, do organizacji pożytku publicznego trafić by mogły ponad 352 miliony złotych.

W ubiegłym roku w ramach ulgi podatkowej przekazaliśmy na szczytne cele ponad sto milionów złotych. Obecnie wsparcie organizacji pożytku publicznego i możliwość samodzielnej decyzji o przeznaczeniu części podatku wymaga jeszcze mniej wysiłku, niż w latach ubiegłych. Organizacje pozarządowe liczą więc na zwiększenie wpływów z darowizn.

Dajemy dziesięć razy więcej

Wpływy z jednego procenta podatku przekazywanego dla organizacji pożytku publicznego co roku rosną. W ubiegłym roku na każdego podatnika przypadało 4,36 zł przekazane w ramach tej ulgi. To dziesięć razy więcej, niż cztery lata temu, gdy z odliczenia korzystaliśmy po raz pierwszy.
Przekazał co 15 podatnik

Możliwość podzielenia się podatkiem mamy od 2004 roku, czyli od rozliczenia PIT za rok 2003. W pierwszym roku funkcjonowania odliczenia chętnych do przekazania części swojego podatku było niewielu. Na 24 milionów podatników 1 procent na rzecz organizacji pozarządowych przekazało zaledwie 80,3 tys. osób.

Jednak już po roku, czyli w zeznaniach za 2004 świadomość istnienia ulgi i chęć jej stosowania wzrosła aż o 747 procent - z tej formy wsparcia organizacji pozarządowych skorzystało 680 541 podatników, czyli 2,87 procent osób składających roczne zeznania.

Co roku odliczenie stawało się popularniejsze: w 2005 zdecydowało się na nie ponad milion podatników (4,85%), a w rozliczeniu składanym w ubiegłym roku - już 1 593 541, czyli 6,7 procent. W tym roku wpłat będzie najprawdopodobniej jeszcze więcej - głównie dzięki temu, że przekazywaniem podatku zajmą się same urzędy skarbowe, będziemy musieli jedynie wskazać organizację, którą chcemy obdarować.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Chromowane kołpaki ze spinnerami w Tesco
blank.gifMotoryzacjaLinia gadżetów tuningowych Tesco Turbo powiększyła się właśnie o nowy produkt – komplet chromowanych kołpaków ze spinnerami. Produkt skierowany jest do wszystkich osób, które marzą o felgach rodem z amerykańskich teledysków hip-hopowych, ale nie za bardzo mogą sobie na nie pozwolić. W Tesco mogą one kupić zestaw 4 chromowanych kołpaków ze spinnerami w cenie 44,99 zł. Dostępne są trzy rozmiary 13”, 14” i 15”.

Po zatrzymaniu auta, podobnie jak w ich oryginalnych amerykańskich felgach, spinnery kręcą się nadal, stwarzając wrażenie, że samochód jest w ruchu.

Źródło/Fot. Tesco Polska
blank.gif
blank.gif blank.gif
Polsat przygotowuje się do wejścia na giełdę
blank.gifMedia Zarząd Telewizji Polsat przygotowuje spółkę do wejścia na giełdę. Zdaniem prezesa firmy Mirosława Błaszczyka, spółka mogłaby być notowana także za granicą.

"Przygotowujemy się do wejścia na giełdę, czekamy jednak na decyzję właścicielską. Jeżeli właściciel zdecyduje o wejściu na GPW, to aby ten proces dobrze przebiegł, potrzebujemy 12 miesięcy" - powiedział w czwartek dziennikarzom Błaszczyk.

Dodał, że decyzja o wejściu na Giełdę Papierów Wartościowych będzie zależała m.in. od koniunktury na parkiecie.

W ocenie prezesa, spółka mogłaby być notowana - oprócz warszawskiej GPW - także za granicą.

"Moim zdaniem, potencjał firmy, jej wielkość, daje możliwość notowania nie tylko na giełdzie w Warszawie. Oczywiście decyzja zależy od właściciela" - zaznaczył prezes.

Na początku marca właściciel Polsatu, Zygmunt Solorz-Żak, poinformował PAP, że spółka może nie trafić w 2008 roku na giełdę, ponieważ sytuacja na rynku nie jest najlepsza.

Błaszczyk poinformował, że decyzje o strukturze ewentualnej oferty jeszcze nie zapadły.

"Nie ma obecnie dyskusji, że musimy wejść na GPW, bo potrzebujemy pieniędzy na inwestycje" - zaznaczył.
blank.gif
blank.gif blank.gif
Ceny mieszkań w marcu poszły ostro w dół
blank.gifGospodarka Sprzedający mieszkania po kilku miesiącach zastoju na rynku zaczeli w końcu obniżać ceny - pisze "Dziennik" powołując się na raport Open Finance.

Rosnące stopy procentowe w bankach i wieksza podaż nowych mieszkań sprawiły, że w marcu spadły ceny nowych mieszkań. Na najwiekszym - warszawskim - rynku ceny spadły o prawie 2 proc. Największy spadek pojawił się Gdyni i Katowicach - średnie ceny spadły tam o prawie 5 proc.

Eksperci podkreślają, że najbardziej stabilne są ceny nowych mieszkań, a najszybciej ida w dół ceny lokali w wielkiej płycie i źle zlokalizowanych. Spadło zainteresowanie kupnem mieszkań na inwestycje. Przes spółki Polnord mówi "Dziennikowi", że klienci wstrzymuja się z decyzjami o zakupie licząc na obniżki, dlatego niektóre firmy decydują się na kilkunastoprocentowe upusty.
blank.gif
blank.gif blank.gif
"Salonowy" desktop Asusa
blank.gifKomputeryEssentio CS5110 to oznaczenie najnowszego komputera typu "slim desktop", który oficjalnie został wprowadzony do oferty firmy Asus. Urządzenie korzysta między innymi z karty graficznej Nvidia MN8600M GT 256M i dzięki interesującemu wzornictwu świetnie nadaje się np. do postawienia w salonie.

Essentio CS5110 to niewielki komputer, który z powodzeniem możemy ustawić w salonie (w pozycji pionowej lub poziomej) i podłączyć do telewizora HD. Urządzenie, które wyposażono w błyszczącą czarną obudowę oferuje bowiem do dyspozycji użytkownika wbudowany slotowy napęd Blu-ray (podświetlany na niebiesko) oraz kartę graficzną MN8600M GT 256M z wyjściem HDMI. Producent zwraca również uwagę na zastosowanie wydajnego systemu chłodzenia charakteryzującego się cichą pracą - sprzęt w okresie bezczynności generuje hałas na poziomie 23,9 dB. Konstruktorzy nie zapomnieli również o zapewnieniu odpowiedniej jakości dźwięku poprzez wbudowanie 8-kanałowej karty HD oraz dołączeniu pilota zdalnego sterowania Vista/MCE, klawiatury typu slim i myszki.

Wybrane parametry urządzenia:

Chipset: G35 + ICH8
Procesory: Intel Core2 Duo/Pentium Dual-Core/Pentium 4/Celeron D
FSB: 800 - 1333 MHz
Pamięć: DDR2 800 Dual Channel (2 sloty, maksymalnie 4 GB)
HDD: 250 GB - 1 TB SATA II
Napęd: Slim slot-in Blu-ray SuperMulti lub DVD SuperMult
Grafika: MXM MN8600M GT 256M
Audio: Azalia 7.1 (optyczne wyjście S/PDIF)
Komunikacja: LAN 1000/100/10 Mb/s, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 2.0+EDR (Enhanced Data Rate)
OS: Vista Home Premium
Wymiary: 200 x 290 x 80 mm
Waga: 3,4 kg
źródło: idg.pl
blank.gif
blank.gif blank.gif
Dzis kolejne nocne wyścigi w Łodzi
blank.gifMotoryzacjaOdcinek ulicy Rokicińskiej w Łodzi zostanie dziś oddany we władanie szybkich i wściekłych maszyn i legalnie startujących w nich kierowców.

blank.gif
blank.gif blank.gif
Skoda Superb już w produkcji
blank.gifMotoryzacjaW czeskich Kvasinach, podobnie jak model pierwszej generacji.

blank.gif
blank.gif blank.gif
Stat4u
blank.gif
statystyka
blank.gif
Nawigacja
blank.gif blank.gif
Najczęściej czytane
blank.gif blank.gif
Ostatnie artykuły
blank.gif
Brak artykułów
blank.gif
Pogoda
blank.gif
blank.gif
Polecamy
blank.gif
Idealna kobieta
Łukęcin
Seo katalog
Czarny humor
katalog stron
wpadki
Usługi elektryczne zachodniopomorskie


blank.gif
Logowanie
blank.gif
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank.gif
Partnerzy
blank.gif

blank.gif
Ankieta
blank.gif
Czy Jestes za wprowadzeniem Euro-waluty w Polsce?

TAK

NIE

NIE WIEM

blank.gif
Ostatnio na forum
blank.gif
Najnowsze tematy
Regulamin
Najciekawsze tematy
Regulamin [0]
blank.gif
Przetłumacz stronę
blank.gif

blank.gif
Newsletter
blank.gif
Aby móc otrzymywać e-maile z Wiadomości musisz się zarejestrować.
blank.gif
Warto zobaczyć
blank.gif
filmy erotyczne
Katalog stron
Filmy online
telewizja HDTV
Inspiracje
Mocny czarny humor
blank.gif
RSS
blank.gif
blank.gif
Wygenerowano w sekund: 0.07 6,820,061 Unikalnych wizyt Theme Nautica by Harly