Szokujące wideo rodzącej nastolatki na boisku szkolnym.
Dodane przez vectra74 dnia 21. maj 2009 11:52
W sieci hitem jest wideo pokazujące nastolatkę rodzącą dziecko na boisku szkolnym w obecności rozkrzyczanych kolegów i koleżanek.

Treść rozszerzona
Bulwersujące wideo, nakręcone tak, że przypomina film nagrany telefonem komórkowym, było już co najmniej 250 tysięcy razy odtwarzane w popularnym serwisie YouTube z którego zostało usunięte.

Klip powstał na zamówienie brytyjskiej służby zdrowia w Leicester, która w ten sposób chce zwrócić uwagę na problem, jakim jest w Anglii i Walii rosnąca liczba nieletnich dziewcząt zachodzących w ciążę.

Wideo ukazuje aktorkę w szkolnym mundurku, krzyczącą z bólu, kiedy na szkolnym boisku rodzi dziecko. Filmik kończy się napisem "To nie to, czego się spodziewałaś. Życie nastoletniej matki też może okazać się nie tym, czego się spodziewasz".

Zaszokowani widzowie reagują rozmaitymi komentarzami, m.in. "To chore" i "Czy aż tak nudzą się w Leicester?".

Jeden z ostatnich wpisów w serwisie YouTube określił wideo jako "najpaskudniejszą i bezmyślną "promocję zdrowia". Jego autor kwestionuje zasadność "traumatyzowania młodych kobiet zajściem w ciążę" i "ukazywania narodzin dziecka jako wydarzenia upokarzającego, nacechowanego przemocą i przerażającego jak gwałt grupowy. Kiedy uczennice, które ukrywały ciążę, rodzą poza szpitalem, to najprawdopodobniej są wtedy same i bez wsparcia. Samo w sobie jest to smutne i straszne".

PAP