Ciężki stan lekarza zarażonego wirusem AH1N1
Dodane przez vectra74 dnia 17. listopad 2009 14:12
Lekarz szpitala w Kępnie w Wielkopolsce jest zarażony wirusem grypy AH1N1. Chore może być też jego dziecko. Jego stan jest bardzo ciężki i się pogarsza. Mężczyzna przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.


Treść rozszerzona
Według lekarzy, rokowania pacjenta nie są najlepsze, postęp choroby jest bardzo szybki, a chory oddycha przy pomocy respiratora. Mężczyzna jest w osobnej sali, kontaktuje się z nim jedynie wyznaczony personel.Lekarz pełnił dyżur na oddziale ratunkowym. W sobotę źle się poczuł, dostał duszności. Zdiagnozowano u niego zapalenie płuc. Bardzo szybko trafił na OIOM. Badania potwierdziły obecność wirusa AH1N1. Prawdopodobnie chore jest też dziecko lekarza. Wyniki pobranych próbek powinny być znane wieczorem.
Głównym miejscem pracy 31-latka jest szpital we Wrocławiu. Do Kępna przyjeżdżał na dyżury do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
W szpitalu wprowadzono zasady reżimu sanitarnego. Lista pacjentów, z którymi miał styczność, została przekazana do Sanepidu. Personel został zaopatrzony w środki ochrony osobistej. Wyłoniono także grupy ryzyka, które objęte są nadzorem epidemiologicznym.
IAR