Biskupi wystosowali apel do prezydenta ws. upamiętnienia ofiar katastrofy
Dodane przez vectra74 dnia 25. sierpień 2010 22:09
Podczas spotkania biskupów w Częstochowie został poruszony temat krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Biskupi w komunikacie wystosowali apel do prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu, premiera, liderów partii opozycyjnych, aby wspólnie powołać komitet, który zajmie się sprawą upamiętnienia ofiar katastrofy z pod Smoleńska
Treść rozszerzona
Jak poinformował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik "chodzi o godne upamiętnienie ofiar". Dodał, że prawo do głosu mają też harcerze, którzy krzyż ustawili.- To jest nasz apel, żeby jednak znaleźli się ludzie dobrej woli nawet na szczytach naszego życia publicznego, społecznego, politycznego, elit intelektualnych, żeby problem upamiętnienia właściwego ofiar smoleńskich znalazł miejsce - mówił.

Biskupi podkreślają, że oni nie rozwiążą problemu krzyża przed Pałacem Prezydenckim, bo mogą to zrobić tylko ludzie kompetentni i odpowiedzialni za to.
Metropolita Warszawski Kazimierz Nycz podkreślił także, że "postulat godnego upamiętnienia jest postulatem słusznym i on jest warunkiem rozwiązania problemu krzyża". Zaznaczył także, że biskupi nie wypowiadają się co do formy i miejsca upamiętnienia ofiar katastrofy.