Zbiorniki retencyjne mają rezerwę
Dodane przez vectra74 dnia 01. wrzesień 2010 22:12
Wszystkie zbiorniki retencyjne mają rezerwę mimo intensywnych opadów deszczu. W całym kraju mogą odebrać spore ilości wody.

Treść rozszerzona
Sytuacja meteorologiczno-hydrologiczna w Polsce oraz działania m.in. straży pożarnej i policji, szczególnie w województwach małopolskim, śląskim i dolnośląskim były tematem spotkania szefa MSWiA Jerzego Millera z przedstawicielami podległych mu służb.Podczas spotkania odbyła się wideokonferencja, w trakcie której szef MSWiA rozmawiał z wojewodami z terenów najbardziej poszkodowanych w wyniku intensywnych opadów deszczu.

Jak powiedziała Woźniak, wojewodowie nie zgłaszali potrzeby dodatkowej pomocy. Jedynie wojewoda śląski prosił o wsparcie w odbudowie mostu w gminie Rajcza; w środę woda zabrała tam mostek łączący ze światem ok. 50 gospodarstw. - Została tam wybudowana tymczasowa kładka. W najbliższym czasie przy odbudowie mostu pomoże wojsko - powiedziała rzeczniczka MSWiA.

Zapewniła, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana. - Z najnowszych prognoz przedstawionych przez IMiGW wynika, że sytuacja się stabilizuje. Od soboty pogoda będzie się poprawiać, a w przyszłym tygodniu ma być cieplej i słonecznie - powiedziała Woźniak.
PAP/KG