Facebook i banki
Dodane przez vectra74 dnia 22. luty 2011 20:20
Facebook światowy lider w portalach społecznościowych. Zakładanie profili polscy bankierzy stawiają sobie za punkt honoru. I traktują je jako darmową - w większości przypadków - reklamę.
Treść rozszerzona
Ale tak naprawdę jest to zaśmiecanie przestrzeni publicznej - wirtualnej i ostatniej, która była wolna od nachalności. To w długiej perspektywie pomysł o działaniu przeciw skutecznym.Portale społecznościowe powstały po to, żeby zrzeszać ludzi z całego świata podzielających pewien światopogląd, zainteresowania, czy po prostu chętnych na zawiązanie nowych znajomości. Z założenia tworzyły się z wykorzystaniem takiego właśnie, globalnego kanału komunikacji, ze względu na nieobecność w nich organizacji biznesowych.

To, czego nie udało się prawnie wymóc w społeczeństwach zachodnich z powodzeniem działało w internetowych społecznościach. Jeśli reklama nie była wyraźnie oddzielona od treści pisanych przez użytkowników blog tracił rację bytu, albo czekały go zmiany. Takie, które pozwalały na zachowanie przestrzeni publicznej wolnej od nachalności biznesu.