5 listopada czyżby koniec facebooka?
Dodane przez vectra74 dnia 04. listopad 2011 10:50
Chyba najbardziej znana grupa hacktywistów "Anonymous" na świecie zapowiada rychły koniec najpopularniejszego portalu społecznościowego świata. Czy 5 listopada pożegnamy się z Facebookiem? tego nikt nie wie poczekamy zobaczymy.
Treść rozszerzona
W swoim oświadczeniu umieszczonym w portalu YouTube hackerzy grożą Facebookowi nie bez przyczyny. Ich zdaniem bowiem, portal ten zawłaszcza sobie dane osobowe (a także wszelkie inne dane umieszczane przez nas w portalu) na zawsze, bez jakiejkolwiek możliwości ich usunięcia przez nas samych. Tak naprawdę więc, według nich, za możliwość porozumiewania się ze znajomymi i wrzucania zdjęć na swoją ścianę „sprzedajemy” się całkowicie wielkiej korporacji.Facebook z kolei, sprzedawać ma nasze informacje wszystkim zainteresowanym – czy to organizacjom rządowym czy też innym stronom, które są w stanie spełnić żądania cenowe.

Dlatego też hackerzy grożą Facebookowi, że już 5 listopada bieżącego roku z Facebooka zostaną skasowane absolutnie wszystkie dane. Data 5 listopada jest bardzo ważna dla „anonimowych”, gdyż upamiętnia ona rocznicę tak zwanego spisku prochowego – nieudanego zamachu na króla angielskiego Jakuba I przez Guya Fawkesa. Wydarzenie to było jednym z kluczowych elementów komiksu i filmu V jak Vendetta – z którego właśnie Anonymous zaczerpnęli swoje charakterystyczne maski, i który jest dla nich swego rodzaju biblią – przez antyrządowe i antytotalitarne przesłanie.