Papież w USA: msza na stadionie baseballowym
Dodane przez vectra74 dnia 17. kwiecień 2008 17:39
Benedykt XVI rozpoczął o godzinie 16.00 czasu polskiego mszę świętą koncelebrowaną dla 48 tysięcy wiernych zgromadzonych na waszyngtońskim stadionie baseballowym Nationals Park.


Wierni, którzy przybywali na stadion już od bardzo wczesnych godzin rannych, aby przejść bardzo skrupulatne kontrole, zgotowali papieżowi gorące powitanie, gdy okrążał stadion stojąc w papamobile.

U wejścia na ten otwarty w marcu najnowocześniejszy stadion w USA oczekiwali Benedykta XVI arcybiskup Waszyngtonu Donald William Wuerl, burmistrz stolicy USA Adrian M. Fenty i właściciel stadionu Theodore Lerner.
Jak poinformowały źródła kościelne, setki tysięcy osób zwracały się do nich z prośbą o wejściówki na mszę, ale dla wielu ich nie starczyło.

Amerykańskie stacje telewizyjne pokazały tłumy witające papieża przed stadionem. Mimo, iż wielu z nich miało kart wstępu, czekali do ostatniej chwili przed stadionem, aby śpiewem powitać Benedykta XVI. Grały orkiestry, słychać było liczne chóry, przez które przebijały się klasyczne "spirituals" Afroamerykanów.

Papież odprawi jeszcze jedną mszę na wolnym powietrzu w niedzielę, w ostatnim dniu swej pielgrzymki do USA, na słynnym stadionie Yankee w Nowym Jorku.