Piekło pustyni „Rajd Dakar” ... na Węgrzech!!!
Dodane przez vectra74 dnia 18. kwiecień 2008 09:21
Gdy przed rozpoczęciem rajdu Dakar ogłoszono, iż z powodu zagrożenia terrorystycznego impreza będzie odwołana, wydawało się iż jest to już koniec pustynnego maratonu Dakar. Jednak francuscy organizatorzy z Amaury Sport Organisation postanowili kontynuować w tym roku rajd w nowej formie. Impreza nazwana "Dakar Series" w najbliższym tygodniu będzie odbywać się na Węgrzech i w Rumunii. Licząca 2600 km trasa rajdu składa się z siedmiu etapów o łącznej długości odcinków specjalnych 1100 km.

Treść rozszerzona


Oto wykaz poszczególnych etapów:

* Etap 1: 20-go niedziela Budapeszt – Bala Mare
* Etap 2: 21-go poniedziałek Bala Mare – Bala Mare
* Etap 3: 22-go wtorek Bala Mare – Debreczyn
* Etap 4: 23-go środa Debreczyn – Veszprem
* Etap 5: 24-go czwartek Veszprem – Veszprem
* Etap 6: 25-go piątek Veszprem – Veszprem
* Etap 7: 26-go sobota Veszprem –Balatonfured

Zakończenie przewidziano na 26 kwietnia w Balatonfured nad Balatonem.

Na trasy wyjedzie ponad 110 motocyklistów (głównie maszyny KTM, Yamacha i Honda), czterdzieści ciężarówek, prawie 40 quadów i blisko 100 samochodów osobowych. Polskę reprezentować będą: jadący na motocyklu Krzysztof Jamroz z zespołu Honda Europe Dakar Sport, Grzegorz Baran z pilotką Izabelą Szwagrzyk. (załoga wystartuje w zespole Divers Extreme Team w samochodzie ciężarowym MAN TGA), oraz Robert Górecki z Ernestem Góreckim i Alek Sachanbinski z Dariuszem Brzozowskim na samochodach Land Rover.

Wprawdzie na Węgrzech, czy Rumunii nie można stworzyć warunków jakie panowały na pustynnej imprezie Dakar, ale wiele firm bardzo poważnie podeszło do tej imprezy. Swoje zespoły zgłosili „wielcy off-roadowego świata” - Mitsubishi, Volkswagen (startuje m.in. Carlos Sainz) i KTM. Jednocześnie Dakar Series to rajd na którym zaistnieje wielu nowych producentów. M.in. wystartują dwa samochody Opel, co zważywszy na fakt niedawnego ponownego wejścia w krąg samochodów 4x4 (Opel oferujacy Antarę, od roku 2003, gdy zakończono produkcję Frontery, nie miał takiego pojazdu) jest dużą próbą dla producenta.

Źródło: Samar, Fot. Orlen Team